نقوی حسینی در گفت‌و‌گو با ایسنا:

نتانیاهو عربده کشیدی های گذشته را در کنگره تکرار کرد

سیاسی

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که صحبت های نتانیاهو در کنگره تکرار ادعاهای قبلی و عربده کشی های گذشته اش بود.

سید حسین نقوی حسینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در واکنش به اظهارات نتانیاهو در کنگره آمریکا گفت:‌ نطق نتانیاهو در کنگره حاوی حرف جدیدی نبود و همان ادعاهای قبلی و عربده کشیدی های گذشته را تکرار کرد.

وی افزود: نتانیاهو در صحبت هایش تلاش کرد که نشان دهد رژیم صهیونیستی در مقابل ایران ایستاده و به قول خودش جلوی توسعه برنامه هسته ای ایران را گرفته است. همچنین می خواست نشان دهد که اگر توافق خوب مورد نظر آمریکایی ها به دست نیاید ایران به یک خطری برای همه کشورها از جمله غربی ها تبدیل می‌شود با این استدلال نتانیاهو ادعاهای خود را مطرح کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه با اشاره به واکنش رئیس جمهور به اظهارات رژیم صهیونیستی گفت:‌ علیرغم این صحبت ها اعتقادی ندارم که بین آمریکا و رژیم صهیونیستی شکاف به وجود آمده است، چون صهیونیست ها وآمریکا کاملا با یکدیگر متحداند حکومت و سیاست آمریکا درچنگ صهیونیست هاست.

وی در این باره گفت : شرایط امروز میدان آزمونی برای آمریکا است. اوباما باید نشان دهد دولت آمریکا دولت مستقلی است . البته بازهم اعتقاد دارم آمریکایی ها منافع رژیم صهیونیستی را دنبال می‌کنند.

نقوی حسینی همچنین به واکنش اعضای کنگره به صحبت های نتانیاهواشاره کرد و گفت: در کنگره آمریکا دیدگاه تند بسیار مهمی به ویژه از سوی جمهوری خواهان وجود دارد که آن‌ها به دنبال به وجود آوردن فضای خصومت آمیز بین غربی ها و ایران هستند به همین دلیل در جریان نطق نتانیاهو تلاش می کردند با فضای این موضوع را نشان دهند که همه کنگره با این دیدگاه ها موافق اند و در مقابل اوباما هستند و معتقدند باید با ایران بر خورد تندی صورت گیرد.

انتهای پیام

کد N757379