نماینده مردم ارومیه :

تبعیض در حقوق و مزایای بین پرستاران باید رفع شود

سیاسی

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت : تبعیض بین پرستاران باید از بین رود.

نادر قاضی پور در همایش تحلیل مسائل و مطالبات پرستاری که در سالن آمفی تئاتر مرکز آموزشی درمانی امام خمینی (ره) برگزار شد، افزود: با توجه به اینکه در شرایط کنونی فاصله هنگفتی بین حقوق و مزایای پرستاران بیمارستان های مختلف وجود دارد از تمام مسولین خواستاریم تا با اجرای سیاست های مختلف این تبعیض را برطرف کنند.

وی ادامه داد: با توجه به 70 درصد بودن ساختار تشکیلات نظام پرستاری مسئولین باید درصدد حل این مشکل برآیند و این درصد را به 100 برسانند تا در آینده برای هر بیمار یک پرستار وجود داشته باشد.

قاضی پور همچنین به کمبود دانشکده های مامایی اشاره کرد و افزود: باید به افزایش ایجاد دانشکده های مامایی توجه شود تا از این طریق بتوان کمبود ماما که یکی از چالش های مهم است را برطرف کرد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود به پایین بودن حقوق بازنشتگان اشاره کرد و گفت: با توجه به بالا بودن هزینه های بازنشستگان افزایش حقوق و مزایای این قشر در دستور کار مسئولین ذی ربط قرار گیرد.

همچنین "عابد فتاحی" نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: اسکلت ساختار بخش سلامت، پرستاران هستند و زمانی که پرستاران نباشند خدمات سلامت ناقص می ماند.

فتاحی به پایین بودن میزان بودجه اشاره کرد و گفت: با توجه به بالا بودن میزان خدمات با کمبود بودجه مواجه هستیم که تمام سعی خود در راستای عملکرد بهینه انجام می دهیم و افتخارمان خدمت به جامعه پرستاری است.

انتهای پیام

کد N757351