پلیس میانمار برای سومین روز متوالی به دانشجویان معترضان حمله کرد

پلیس میانمار امروز(جمعه) برای سومین روز متوالی به تظاهرات دانشجویان معترض به قوانین جدید آموزشی این کشور حمله کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، نیروهای پلیس میانمار با حمله به تجمع دانشجویان معترض در شهر "لتپادان" تعدادی از آنها را دستگیر و در داخل خودروی های ون انداختند.

شاهدان عینی در شهر لتپادان واقع در 140 کیلومتری شمال شهر یانگون، پایتخت میانمار اظهار کردند که حمله نیروهای امنیتی به دانشجویان معترض زمانی رخ داد که گروهی از این دانشجویان متشکل از 20 نفر از تجمع اصلی جدا شدند.

این تظاهرکنندگان همراه با صدها تظاهرکننده دیگر در چندین شهر میانمار که بیش از یک ماه است به اعتراض ادامه می دهند، از دولت این کشور خواستند تا قوانین آموزشی جدید را به دلیل آن که محدود کننده آزادی های دانشجویان است، لغو کنند.

به گفته مقامات میانمار هشت تن از معترضانی که در تجمع روز پنجشنبه در شهر یانگون بازداشت شده بودند اوایل امروز آزاد شدند.

روز چهارشنبه نیز پلیس میانمار به تجمع گروهی از کارگران معترض کارخانجات یک منطقه صنعتی در حومه یانگون که خواهان شرایط کاری بهتر و دریافت حقوق بیشتر بودند حمله کرده و چندین تن از آنها را دستگیر کرد.

از زمانی که حکومت میانمار فرآیند دموکراتیک را چهار سال پیش در این کشور آغاز کرده با تبعات آزادی بیان در این کشور مواجه شده و دولت تین سین، رئیس جمهوری میانمار اخیرا برخی اصلاحات اولیه را لغو کرده و نسبت به تجمعات عمومی و انتقادات مطبوعات حساسیت نشان می دهد.

دولت میانمار هشدار داده اگر دانشجویان معرتض در شهر لتپادان شروع به راهپیمایی به سوی شهر یانگون کنند با آنها برخورد شدید خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N757244