نماینده چین در مذاکرات:

در مرحله نهایی دستیابی به توافق هسته ای به سر می بریم

سیاسی

«وانگ گون» تاکید کرد مذاکرات هسته ای در مرحله پایانی برای دستیابی طرفین به توافق قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «وانگ گون» رئیس دپارتمان خلع سلاح وزارت خارجه چین و نماینده این کشور در مذاکرات هسته ای ایران و کشورهای ۱+۵ در مورد دستیابی طرفین به توافق نهایی در آینده نزدیک ابراز امیدواری کرد.

وی امروز پنج شنبه طی کنفرانسی مطبوعاتی در شهر مونترو سوئیس گفت: ما در مرحله نهایی از تلاشهایمان برای دستیابی به یک توافق همه جانبه هستیم. گون با تاکید بر این نکته که مذاکرات در مرحله پایانی خود قرار دارد از امیدواری طرفین به رسیدن به توافق نهایی در آینده نزدیک خبر داد.

به گفته وی دو موضوع در مذاکرات هسته ای مطرح است یکی چگونگی رفع نگرانی های ان پی تی و دیگری حفظ حق ایران در دستیابی به فناوری صلح آمیز هسته ای.

روز گذشته مذاکرات ۱۰ ساعته وزیران خارجه ایران و آمریکا در چارچوب مذاکرات هسته ای ایران و ۱+۵ در این شهر پایان یافت. «جان کری» پیش از عزیمت به عربستان با اشاره به روند رو به پیشرفت مذاکرات مذکور یادآور شد هنوز موارد اختلافی بین طرفین وجود دارد.

همچنین محمد جواد ظریف در گفتگو با یک شبکه تلویزیونی آمریکایی اظهار داشت طرفین در مذاکرات هسته ای برای دستیابی به یک توافق نهایی بسیار نزدیک شده اند.