رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور:

ائمه جمعه، سبک زندگی اسلامی را به مردم آموزش دهند

سيد رضا تقوي,سبك زندگي

رئیس شورای سیاستگذاری گفت: باید استعدادهای جوانان را کشف کرد و اگر ائمه جمعه در این راستا قدم بردارند خانواده‌ها که بنیان و پایه اساس هر جامعه است آسیب نمی‌بینند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی در همایش سراسری ائمه جمعه استان کرمان با بیان این‌که «نیروسازی از کارهای ائمه جمعه است» تصریح کرد: اقامه نماز جمعه و رسیدگی به امور مردم، فرهنگ عمومی و پاسخگویی به مردم از وظایف اصلی ائمه جمعه است، اما مدرس حوزه بودن این افراد نباید آنها را از اصل کارهایشان دور سازد.

وی با اشاره به این‌که «ائمه جمعه کارها را باید به طور جدی دنبال کنند» اظهار کرد: با توجه به اینکه نگاه جوانان به ائمه جمعه باید یک موقعیت ویژه باشد می‌توان با تشکیل انجمن‌های اسلامی و هسته‌های قرآنی و ادبی با جوانان ارتباط برقرار کرد.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با بیان این‌که «سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نیازمند روحیه جهادی است» تصریح کرد: باید استعدادهای جوانان را کشف کرد و اگر ائمه جمعه در این راستا قدم بردارند خانواده‌ها که بنیان و پایه اساس هر جامعه است آسیب نمی‌بینند و معتقدم ابتدا باید ذهن مردم را آماده کنیم زیرا زمینه‌های موفقیت از همین مرحله شروع می‌شود.

تقوی خطاب به ائمه جمعه استان کرمان گفت: از همه ائمه جمعه سراسر کشور و به ویژه استان کرمان تقاضا دارم که از روحیه جهادی استاندار کرمان حمایت کرده و با هم متحد باشیم و همچنین در بحث انتخابات پیش رو باید مردم را یکپارچه به اتحاد دعوت کنیم و از متدینان بخواهیم دور هم بنشینند و وحدت خود را حفظ کنند.

وی با اشاره به فعالیت 826 نهاد نماز جمعه در سراسر کشور تصریح کرد: ما توان رسیدگی به همه امور را نداریم، بلکه سازمان‌دهی از سوی شورای استان کارها را با کار تشکیلاتی ساده می‌کند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور از ائمه جمعه کشور خواست سبک زندگی اسلامی را به مردم آموزش دهند و افزود: جامعه باید بداند هر ماه چه برنامه‌ها و اعمالی دارد و این وظیفه را روحانیون و ائمه جمعه باید به خوبی انجام دهند.

تقوی با بیان این‌که «ائمه جمعه در زمینه مسائل وقف در خطبه‌ها بیشتر بگویند» خاطرنشان کرد: استان کرمان از استان‌های اول کشور در زمینه وقف است.

انتهای پیام

کد N756858