تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س):

با کم‌ترین هزینه‌ها بهترین عملکردها را داشته باشیم

حضرت معصومه س ,امام جمعه

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س)، گفت: اجرای برنامه‌ها در حرم مطهر با کم‌ترین هزینه‌ها و بهترین عملکردها از ارکان اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد سعیدی در آیین افتتاحیه ساختمان جدید چاپخانه آستان مقدس، با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها گفت: بنابه دستور شرع مقدس اسلام سعی داریم با کم‌ترین هزینه‌ها بهترین عملکردها را داشته باشیم.

امام جمعه موقت قم افزود: این سنت خداست که دولت و ملتی موفق می‌شود که بتواند با استفاده بهینه از منابع و امکانات و جلوگیری از اسراف سرمایه‌ها، بهترین بازدهی را داشته باشد.

وی با اشاره به الگوهای اقتصادی و موفقیت‌های کشورهای توسعه یافته گفت: اراده، قناعت و تلاش هر ملتی را سرافراز و اقتصاد آن را پویا و پاسخگوی نیاز جامعه خواهد کرد.

سعیدی گفت: متاسفانه در اقتصاد غربی با این استدلال که تولید بالاست پس باید مصرف هم بالا باشد تا اقتصاد شکوفا بماند؛ مردم را به مصرف‌گرایی هرچه بیشتر تشویق می‌کنند.

وی افزود: دین مبین اسلام هیچگاه اسراف را مقطعی حرام اعلام نکرده و مقطعی تلاش را واجب نکرده بلکه به عنوان یک راهبرد دائمی دستور جلوگیری از اسراف را داده است.

وی افزود: امیدوارم منشورات انتشارات زائر، فرهنگ اهل بیت علیهم السلام را منتشر کند تا در خور شأن حضرت معصومه سلام الله علیها باشد و رضایت خداوند و اهل بیت علیهم السلام و رهبر معظم انقلاب امام خامنه‌ای را جلب کند.

انتهای پیام

کد N756854