محسن رضایی:

مذاکرات هسته‌ای در چارچوب منویات رهبری است

سیاسی

قم - دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مذاکرات هسته‌ای تا امروز در چارچوب منویات رهبر انقلاب پیش رفته و امیدواریم پس از این هم همین مسیر ادامه پیدا کند.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن رضایی ظهر پنجشنبه در حاشیه برگزاری همایش اقتصاد مقاومتی از منظر دین در سالن همایش شهرداری در پاسخ به سئوال خبرنگاران درباره بازگشت وی به سپاه پاسداران اظهار داشت: من خودم را سرباز انقلاب می‌دانم و هر جا که لازم باشد از کشور دفاع کنم، در خدمت این ملت و رهبر انقلاب هستم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در پاسخ به سئوالی درباره سخنرانی اخیر نتانیاهو در کنگره آمریکار ابراز داشت: منابع اروپایی به ما خبر دادند که برای این سخنرانی نزدیک به ۱۰ میلیون دلار هزینه شده و در واقع یک جریان انتخاباتی در آمریکا این اتفاق را رقم زده است.

فرافکنی افکار عمومی از جنایات غزه

وی با اشاره به اینکه این سخنرانی در حقیقت یک تبلیغات انتخاباتی بوده گفت: البته اهدافی که این سخنرانی دنبال می‌کرد فراتر از انتخابات بود و در واقع اینها می‌خواستند جنایت‌هایی که در غزه صورت گرفته با این سخنرانی تحت الشعاع قرار بگیرد.

رضایی عنوان داشت: بالاخره یک جنایتکاری در کنگره سخنرانی کرده که در مدت یک ماه ۵۰۰ کودک را به قتل رسانده است و عده‌ای دنبال این بودند که دادگاه جنایت جنگی برای نتانیاهو تشکیل دهند.

وی این سخنرانی را راهی برای فرافکنی و گمراه کردن افکار عمومی دنیا از جنایات غزه دانست و گفت: در واقع طیفی می‌خواستند با این سخنرانی افکار مردم دنیا را از برخوردی که با اسرائیل باید صورت بگیرد منحرف کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به روند ادامه مذاکرات افزود: با توجه به تلاش‌هایی که شده وضعیت نسبت به گذشته بهتر است اما هنوز اختلافات جدی میان دو طرف وجود دارد.

رضایی روند مذاکرات را مثبت دانست و افزود: این مذاکرات تا امروز در چارچوب منویات رهبر انقلاب پیش رفته و امیدواریم پس از این هم همین مسیر ادامه پیدا کند.