حسینی‌بوشهری:

جامعه مدرسین برای انتخابات خبرگان برنامه دارد

مجلس خبرگان,جامعه مدرسين,حسيني بوشهري

معاون جامعه مدرسین گفت: با توجه به حساسیت انتخابات خبرگان رهبری و تاثیرگذاری نهاد خبرگان، جامعه مدرسین برای این موضوع برنامه دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه فارس، آیت‌الله سیدهاشم حسینی‌بوشهری در حاشیه برگزاری نخستین یادواره شهدای سادات استان فارس در جمع خبرنگاران در شیراز،‌ گفت: جامعه مدرسین نسبت به هیچ رویدادی که مربوط به انقلاب اسلامی و سرنوشت نظام اسلامی است، بی‌تفاوت نبوده و نخواهد بود.

وی با اشاره به اهمیت انتخابات مجلس خبرگان رهبری، تصریح کرد: خبرگان رهبری یک نهاد تاثیرگذار تداوم روند انقلاب و نظام اسلامی به‌شمار می‌رود، لذا جامعه مدرسین هم لازم می‌داند برای انتخابات این نهاد، برنامه داشته باشد.

حسینی‌بوشهری همچنین با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ‌ ایثار و شهادت، بهره‌گیری از فرهنگ متعالی قرآنی را یکی از اثرگذارترین اقدامات در مسیر فعالیت‌های فرهنگی دانست.

نماینده استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری همچنین تاکید کرد: باید از ذوق هنرمندان ارزشی در مسیر حفظ و ارتقای جایگاه ارزش‌های دینی و اسلامی بهره‌ برد. البته در این مسیر باید تمام ابعاد را در نظر داشت. زیرا هنرهای ارزشی و کار هنری، گاه تاثیری به مراتب بیشتر از بحث‌های شفاهی و سخنرانی دارد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور همچنین در مورد اختصاص اعتبار برای انجام فعالیت‌های تفسیری در حوزه‌های علمیه گفت: شورای انقلاب فرهنگی اعتباری را برای این موضوع اختصاص داده که بخشی در امور قرآنی مورد استفاده قرار می‌گیرد و بخشی از اقدامات و فعالیت‌های قرآنی کشور مربوط به حوزه‌های علمیه است.

انتهای پیام

کد N756627