آیت الله حسینی بوشهری:

عقب نشینی آمریکا به دلیل حضور رهبری است

سیاسی

شیراز – رئیس حوزه های علمیه گفت: عقب نشینی آمریکا در مذاکرات به دلیل حضور مقام معظم رهبری است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله هاشم حسینی بوشهری ظهر پنجشنبه در اولین یادواره 838 شهید سادات استان فارس تاکید کرد: اگر امروز جمهوری اسلامی ایران در کشورهای همچون یمن، لبنان، سوریه و... حرف اول را می زند به برکت خون شهدا و حمایت های خداوند است.

وی تصریح کرد: برگزاری چنین یادواره هایی در کشور حرکتی بسیار پسندیده و مطلوب است زیرا برای اولین بار خداوند از شهدا تجلیل کرده است.

مدیر حوزه های علمیه با بیان اینکه یادواره شهدای سادات در جهت انتقال فرهنگ شهادت به نسل جوان است، گفت: نسل جوان جامعه که شهادت و جانبازی را ندیده اند باید از طریق برگزاری این یادواره ها با فرهنگ رفیع شده آشنا شوند زیرا تنها راه رسیدن به پیروزی و موفقیت توجه به این ارزش های والا است.

آیت الله حسینی بوشهری یادآور شد: باید از طریق برگزاری این یادواره انتقال فرهنگ اخلاص، فداکاری، ایثارگری و.. را به جوانان آموزش داد.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه همواره باید چشمان بینا داشته باشیم تاکید کرد: همیشه باید بیدار بود و توجه داشته باشیم که دشمنان همواره حضور دارند و امروز نیز در حال رنگ تغییر دادن و استفاده از راه های جدید برای ضربه زدن به ما هستند.

مدیر حوزه های علمیه کشور افزود: دشمنان نمی خواهند که دین، باورها و اعتقادات برای ما محوریت باشد به همین دلیل از راه های مختلفی برای ضربه زدن استفاده می کنند.

آیت الله حسینی بوشهری با تاکید بر اینکه شهدا تکلیف گرا و با بصیرت بوده اند، گفت: مسئولیت شناسی و تکلیف گرا بودن شهدا نکته ای است که همواره باید به یاد داشته باشیم زیرا رمز موفقیت و ایستادگی شهدا همین نکات بزرگ است.

وی تصریح کرد: شهدا اهل بصیرت بوده و کورکورانه حرکت نکردند بلکه با رصد کردن مسیرهای آینده به سمت شهادت رفتند.

مدیر حوزه های علمیه تاکید کرد: امروز نیز باید بدانیم که تنها راه رسیدن به موفقیت داشتن بصیرت، ایستادگی و تکلیف گرایی است.

آیت الله حسینی بوشهری افزود: امروز اگر در مذاکرات پیشه گرفته و آمریکا را به عقب راندیم به برکت خون شهدا و حضور مقام معظم رهبری است.

وی افزود: حمایت های مردم هیچگاه کم نشده و هرگاه این ملت احساس کردند که باید بیش از گذشته در صحنه حاضر باشند تکلیف را انجام دادند.

مدیر حوزه های علمیه کشور، گفت: امروز در ظاهر مرزها آرام است اما در اصل چنین نیست بلکه دشمنان در حال تغییر مجدد نقشه های خود هستند به همین دلیل باید راه های آنها را ببندیم.