ابراز نگرانی اپوزیسیون ونزوئلا نسبت به احتمال لغو انتخابات آتی این کشور

رهبر اپوزیسیون ونزوئلا نسبت به احتمال لغو انتخابات پارلمانی این کشور در اواخر سال‌جاری میلادی از سوی رئیس‌جمهور ابراز نگرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری فرانسه، در پی رکود اقتصادی ونزوئلا، کاهش شدید قیمت نفت و کمبود شدید کالاهای اولیه، میزان محبوبیت نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری این کشور به شدت کاهش یافته و به 20 درصد رسیده است.

در همین حال این مساله پیش از انتخابات پارلمانی سال‌جاری امید پیروزی را در بین حزب اپوزیسیون این کشور ایجاد کرده است.

اما انریکه کاپریلاس، رهبر اپوزیسیون این کشور که در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2013 با اختلاف کمی در مقابل مادورو شکست خورد، ادعا می‌کند که مادورو ترجیح می‌دهد تا به جای مبارزه با اپوزیسیون در انتخابات، این رقابت را به خشونت و درگیری بکشاند.

وی طی مصاحبه‌ای در این باره گفت: دولت تاکنون شاهد چنین کاهش محبوبیتی آن هم پیش از انتخابات نبوده است و اکنون دولت برای تغییر دادن شرایط بازی را بر هم می‌زند.

کاپریلاس ادامه داد: آیا دولت توانایی تعلیق انتخابات را دارد؟ به اعتقاد من این دولت توانایی هر کاری را دارد.

فرماندار فعلی ایالت میراندا در ادامه با تاکید بر عقیده خود مبنی بر تلاش دولت جهت درگیر کردن اپوزیسیون اظهار کرد: دولت می‌خواهد در دل مردم ترس و واهمه ایجاد کند.

وی همچنین نسبت به شانس اپوزیسیون برای پیروزی در انتخابات ابراز خوش‌بینی کرد.

گفته می‌شود در صورت پیروزی اپوزیسیون در انتخابات مجلس ملی ونزوئلا، این مجلس برای برکناری مادورو از قدرت رفراندومی برگزار خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N756396