آمریکا استقرار سیستم دفاع موشکی "تاد" را در خاورمیانه بررسی می‌کند

سیاسی

یکی از مقامات ارشد ارتش آمریکا ضمن اعلام بررسی گزینه ارسال سیستم دفاع موشکی تاد (THAAD) به خاورمیانه در ارتش این کشور، بر ضرورت استقرار اینگونه سیستم‌ها تاکید کرد.

یکی از مقامات ارشد ارتش آمریکا ضمن اعلام بررسی گزینه ارسال سیستم دفاع موشکی تاد (THAAD) به خاورمیانه در ارتش این کشور، بر ضرورت استقرار اینگونه سیستم‌ها تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، ژنرال وینسنت بروکز، رئیس فرماندهی ارتش آمریکا در اقیانوس آرام در این باره گفت: تاکنون هیچ تصمیمی درباره استقرار سیستم دفاع موشکی THAAD آمریکا در خاورمیانه یا کره‌جنوبی اتخاذ نشده است.

بروکز درباره ضرورت استقرار چنین سیستم‌هایی در این مناطق خاص اظهار کرد: ضرورت چنین سیستمی در این مناطق این است، دشمنانی در آنها فعالیت دارند که توانایی و قابلیت زیادی داشته و همواره تاکید می‌کنند که تمایل به استفاده از این قابلیت دارند.

بروکز در اظهاراتش به ایران اشاره‌ای نکرد اما پیش از او بسیاری از مقامات نظامی آمریکا نسبت به پیشرفت ایران در موشک‌های دوربردی که می‌تواند تهدیدی علیه اسرائیل محسوب شود، ابراز نگرانی کرده بودند.

بروکز در ادامه اظهاراتش تاکید کرد، ارتش آمریکا باید تصمیمات بزرگتری اتخاذ و سیستم تسلیحاتی THAAD را مستقر کند. او همچنین اعلام کرد، ارتش آمریکا گزینه‌ای کم‌هزینه‌تری را هم برای مقابله با تهدیدات کوچکتر در دست بررسی دارد. وی از ارائه جزئیات بیشتر در این باره خودداری کرد.

در همین حال یکی دیگر از مقامات ارتش آمریکا درباره استقرار چنین سیستم‌هایی عنوان کرد، فرماندهی کل باید تصمیم بگیرد که این اقدام واقعاً ضروری است. سوال اصلی این است که فرماندهی مرکزی تشخیص دهد برای حفاظت از نیروهای آمریکایی به چه چیزی نیاز است.

با این حال منتقدان معتقدند استقرار چنین سیستم‌هایی می‌تواند تنش‌های موجود با چین و روسیه را افزایش دهد.

انتهای پیام

کد N756381