ذوالانوار:

بی‌تفاوتی در مسئولیت یک تهدید جدی است

مجلس شوراي اسلامي

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولیت باید همراه با پاسخگویی باشد، لذا بی‌تفاوتی در مسئولیت یک تهدید جدی است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولیت باید همراه با پاسخگویی باشد، لذا بی‌تفاوتی در مسئولیت یک تهدید جدی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه فارس، سیدحسین ذوالانوار در جمع خبرنگاران گفت: فرد مسئول باید در قبال مسئولیت خود پاسخگو بوده و نباید در حوزه مسئولیتی خود دچار روزمرگی شود بطوریکه مسائل روزمره، او را از اهداف سازمانی دور کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که «هر مسئولی موظف به ایجاد تحول در حوزه مسئولیتی خود است» گفت: اگر هر مدیری متناسب با مسئولیتش اهداف بزرگ را برای خود تعریف و تبیین کند، قطعا فضای کار و تلاش را در سازمان ایجاد خواهد کرد.

ذوالانوار با بیان این‌که «مهمترین تهدید در مسیر توسعه زمانی ایجاد می‌شود که مسئولان دچار بی‌تفاوتی و روزمرگی شوند» گفت: بی‌تفاوتی موجب خواهد شد یک مسئول تنها به‌دنبال پیگیری و رفع مسائل روزانه سازمان تحت مدیریتش باشد.

او ادامه داد: اگر مدیران قدر جایگاه خود را بدانند و با علاقه به انجام وظیفه در سازمان بپردازند قطعا همکارانشان نیز با امید و انگیزه فراوان کار را دنبال می‌کنند.

نماینده مردم شیراز در مجلس با بیان این‌که «یکی از مشکلات فارس آن است که مسئولان کمتر به‌دنبال پروژه‌های بزرگ بوده و در حوزه‌های مدیریتی خود کمتر ریسک می‌کنند» گفت: مدیران باید نسبت به وزارتخانه و سازمان‌های خود در سطح ملی دارای روحیه مطالبه‌گری باشند. اگر مدیری به دنبال حق استان بوده و دارای روحیه مطالبه‌گری باشد قطعا حمایت مدیریت ارشد استان و نمایندگان را به همراه دارد و نیازی نیست نگران جایگاه مسئولیتی خود باشد.

او با ابراز تاسف از اینکه برخی مدیران جایگاه استان را ارتقا نداده‌ و مطالبات فارس را به‌شکل شایسته‌ای دنبال نکرده‌اند، گفت: برخی افراد برای رسیدن به مقام مدیریت بسیار تلاش می‌کنند اما زمانی که به مدیریت می‌رسند دچار و اسیر روزمرگی و بی‌تفاوتی می‌شوند.

انتهای پیام

کد N756254