نجفی: در مذاکرات هفته آینده دو موضوع باقی مانده بررسی می شود

سیاسی

نماینده دائم ایران در آژانس گفت: در مذاکرات هفته آینده با آژانس درباره دو موضوع باقی مانده از مرحله سوم گفت وگو و بررسی می شود.

رضا نجفی نماینده دائم ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی در گفت وگو با خبرنگار انرژی هسته ای خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ضمن تایید برگزاری مذاکرات فنی میان ایران و اژانس برای هفته آینده( 18 اسفند) گفت: این مذاکرات در تهران انجام می شود و قرار است درباره دو موضوع باقی مانده از مرحله سوم همکاری ها میان ایران و آژانس و سایر موضوعات مذاکره کنیم.

آژانس بین المللی انرژی اتمی روز چهارشنبه نیز اعلام کرد که دور جدید مذاکرات ایران و اژانس 18 اسفند در تهران برگزار می شود. این مذاکرات پس از دیدار یوکیا آمانو با محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان و نیز دیدار سید عباس عراقچی معاون ظریف تنظیم شده است.

ایران و اژانس در آبان 1392 توافق کردند که در قالب توافق "چارچوبی برای همکاری" به سوالات و ابهامات در چارچوب ابعاد احتمالی نظامی و حل و فصل آنها همکاری کنند. تاکنون سه مرحله همکاری در این چارچوب صورت گرفته است که از مرحله سوم از پنج موضوع دو مورد هم چنان از سوی آژانس مورد سوال است.

"تبادل اطلاعات با آژانس در رابطه با ادعاهای مطرح شده درباره مبادرت به انفجارهای قدرتمند، از جمله انجام آزمایش انفجار قدرتمند در مقیاس بزرگ در ایران" و "ارایه اطلاعات مربوطه مورد توافق و توضیحات مربوط به مطالعات صورت گرفته و یا مقالات منتشر شده در ایران در رابطه با ترابرد نوترون و مدل‌سازی‌ها و محاسبات مربوطه و استفاده ادعایی از آن‌ها در مواد فشرده"دو موضوع مورد اشاره است.

انتهای پیام

کد N756154

خواندنی از سراسر وب