۰
جاگاریان:

روسیه می‌تواند بازار هدف تولیدکنندگان استان بوشهر باشد

  • ۶بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

بوشهر - سفیر روسیه در جمهوری اسلامی ایران گفت: روسیه می‌تواند بازار هدف تولیدکنندگان استان بوشهر باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، لیوان جاگاریان عصر چهارشنبه در نشست با مسئولان استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی است که می‌توان از این ظرفیت‌ها در راستای توسعه مناسبات تجاری استفاده کرد.

وی تعامل و ارتباط مستمر با استان بوشهر در حوزه‌های مختلف را باعث خوشحالی کشور روسیه دانست و تصریح کرد: استان بوشهر از گذشته دور شناخته شده بوده است و در بخش‌های اقتصادی و صنعت و کشاورزی دارای ظرفیت بالایی است.

سفیر روسیه در جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه روسیه می‌تواند بازار هدف تولیدکنندگان استان بوشهر باشد، افزود: از دو ماه پیش صادرات آبزیان از ایران به روسیه آغاز شده است و این موضع با توجه به ظرفیت‌های ایران توسعه بیشتری خواهد یافت.

وی با پیشنهاد خواهر خواندگی یکی از شهرهای کشور روسیه با بوشهر اذعان داشت: این موضوع در تبادل مناسبات اقتصادی می‌تواند نقشی مهم داشته باشد.

جاگاریان با اشاره به افزایش چهار درصدی حجم مناسبات ایران با کشور روسیه در سال گذشته، اذعان داشت: امسال و سال آینده شاهد افزایش بیشتر حجم مناسبات بین دو کشور خواهیم بود.

وی به وجه مشترک ایران و روسیه در زمینه‌های مختلف ازجمله تحریم‌ها اشاره کرد و بیان داشت: واردات کالا از کشورهای غربی به روسیه ممنوع است و می‌توان با افزایش اقتصادی و تجاری ایران با روسیه، ایران را جایگزین کشورهای غربی کرد.

سفیر روسیه در جمهوری اسلامی ایران به فعالیت‌های مشترک کارشناسان ایرانی و روسی در نیروگاه اتمی بوشهر اشاره کرد و افزود: هیئتی از کارشناسان روسی به زودی برای انجام کارهای ترمیمی نیروگاه اتمی به بوشهر می‌آیند.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.