کمالی: ساختارهای اقتصادی ما نیازمند تغییر هستند

سیاسی

دبیرکل حزب اسلامی کار گفت: تا زمانی که ساختارهای اقتصادی ما تغییر نکنند اقتصاد کشور پیشرفت نخواهد کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسین کمالی در میزگرد بررسی اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی اظهار کرد: هیچ دولتی را در حوزه اقتصاد مقصر نمی‌دانم. از 100 قبل که نفت کشف شد شرایط اقتصادی ایران رو به افول رفت. شرایط پاگرفتن صنعت در کشور با نفت ایجاد شد اما براساس رانت نفتی شکل گرفت.

وی ادامه داد: اختلاس، بدرفتاری‌ و ناکارآمدی دولت یک سمت است و اینکه اقتصاد ما پربازده نیست سمت دیگری از کار است. ما در هیچ بخشی نتوانسته‌ایم رقابت درست داشته باشیم علت آن است که ما همه چیز را به سیاست گره می‌زنیم. من مثل دولت فکر نمی‌کنم که حل مساله هسته‌ای حتما به معنای حل مشکل اقتصادی است. این در حالی است که موافق حل مشکلات و داشتن رابطه خوب با جهان هستم.

این فعال سیاسی اصلاح طلب همچنین تصریح کرد: اقتصادی که نتواند در برابر اقتصادهای دیگر رقابت کند مگر می تواند کارش را ادامه دهد. نحوه تفکرمان را باید تغییر دهیم. معنای بازار تغییر کرده، دیگر نمی‌توان به بحث واردات به عنوان جایگزین تولید ملی نگاه کنیم. به ویژه کالای چینی قدرت را از ما گرفته است.

کمالی تاکید کرد: ما از آقای روحانی حمایت کردیم و نزدیکی فکری داریم با انتقاد می خواهیم آن‌ها را به راه درست اقتصادی هدایت کنیم. در اقتصاد رقابتی غیرمزیتی، کشور محکوم به سقوط است. شما کارگرهای زیادی دارید که به نان شب‌شان محتاج هستند. نمی توانند خوب کار کنند. کیفیت تولیدشان پایین می آید. جنس‌تان را که در بازار عرضه می کنید کسی نمی خرد و پولی ندارید که به حقوق کارگران تان اضافه کنید. این یک دایره ای است که باید تغییر کند. وضعیت مالیاتی مان هم نیازمند تغییر است. استفاده از روش علمی تنها چاره‌مان است.

در ادامه این برنامه منیژه حکمت کارگردان و تهیه کننده سینمای ایران با اشاره به وضعیت فرهنگ در یک سال گذشته تصریح کرد: حال عرصه فرهنگ و هنر را خوب نمی‌دانم بسیار نگران و دلخور هستیم. این یک موضوع دردناک برای کل مجموعه فرهنگ و ایران است که هر مدیری با ساختار ایدئولوژیکی خود بر آن‌ها مدیریت می‌کند.

انتهای پیام

کد N756083