آذر منصوری: اصلی‌ترین راهبرد اصلاح‌طلبان گسترش پرسشگری است

سیاسی

یک فعال اصلاح طلب گفت: اساسی‌ترین راهبرد اصلاح طلبان پیشبرد اصلاحات تدریجی و پیشبرد استراتژی در راستای تقویت جامعه مدنی است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آذر منصوری در همایش بررسی سال اقتصاد و فرهنگ با مدیریت جهادی و عزم ملی اظهار کرد:‌ اصلاحات تدریجی و جامعه مدنی اگر به موازات هم تبیین نشوند در هر سطحی از اصلاحات که باشیم کار انجام نمی‌شود. اصلاحات مورد نظر با تقویت جامعه مدنی،‌ جامعه صنفی و به کارگیری ظرفیت‌های مدل و صنعتی به همراه تاکید بر اصل گفت‌وگو انجام می‌شود.

وی ادامه داد: ما به عنوان یک جریان باید یاد بگیریم که در مورد مباحث مهم کشور گفت‌وگو کنیم. هر چه قدر بتوانیم در پیشبرد اصلاحات جامعه موفق شویم تلاش برای تقویت دموکراسی را انجام داده‌ایم. تلاش برای تقویت دموکراسی زیربنایی است که باید با به کارگیری ظرفیت‌های موجود در ساختار حقیقی کشور به همراه سند چشم‌انداز که جدی‌ترین سند در اختیار مسئولان و سیاست‌مداران است انجام شود.

این فعال سیاسی اصلاح طلب همچنین گفت: پس از 8 سال روی کار بودن دولت نهم و دهم دولت تدبیر و امید بر سر کار آمد. در آن مدت با وجود درآمدهای افسانه‌ای نفت شاهد کاهش ارزش پول ملی بودیم که سبب کاهش نرخ بیکاری در کشور شد و بخش خصوصی را تضعیف کرد و بی‌انضباطی مالی را گسترش داد. تورم افزایش واحدهای تولید را از بین برد و توان رقابت را از آن‌ها گرفت. شاهد فساد گسترده‌ای هم بوده‌ایم که این سطح از فساد در طول تاریخ انقلاب اسلامی بی سابقه بوده است. علی رغم درآمد 800 میلیاردی با یک رانت قدرتمند و پیچیده روبرو بودیم. امروز همین رانت‌ها در برابر فعالیت آقای روحانی ایستادگی می‌کند و مشکل می‌تراشد.

منصوری با تاکید بر ضرورت پرسشگری گفت: اصلی‌ترین راهبرد اصلاح‌طلبان گسترش پرسش‌گری است تا محقق نشده قطعا فضا برای رقابت و مشارکت فراهم نخواهد شد.

وی در بخشی از اظهاراتش با اشاره به مشکلات اقتصادی، خطر بیان‌زایی و خشکسالی، جاده ها تاکید کرد که این مشکلات باید حل شود که تا محیط کسب و کار بهبود پیدا کند و افزود: اقتصاد ما کوچک شده در چنین وضعیتی دولت با حجمی از بدهی‌ها و هدفمندی یارانه‌ها که معضلات اقتصادی و فرهنگی ایجاد کرده نخواهد توانست کاری انجام دهد. در چنین شرایطی تولیدکنندگان هم نخواهند توانست اعتماد سرمایه‌گذاران را جلب کنند.

انتهای پیام

کد N756078