نجفی اعلام کرد:

برگزاری مذاکرات ایران و آژانس 18 اسفند در تهران

سیاسی

نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد: نشست بعدی ایران و آژانس دوشنبه (هجدهم اسفند ماه) در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا نجفی، نماینده ایران در آژانس بین‌المللی اتمی در پاسخ به خبرنگار مهر‌ درباره زمان مذاکرات اعلام شده بین ایران و آژانس از سوی رسانه‌های غربی، اعلام کرد: به دنبال ملاقات عراقچی با آمانو و توافقات انجام شده، قرار است نشست بعدی ایران و آژانس دوشنبه (هجدهم اسفند ماه) در تهران برگزار شود.

مذاکرات ایران و آژانس در حالی در تهران از سر گرفته خواهد شد که سید عباس عراقچی، معاون حقوقی و بین‌الملل وزیر امور خارجه به همراه حمید بعیدی‌نژاد، مدیرکل سیاسی وزارت امور خارجه هفته گذشته مذاکراتی را با یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی داشتند. این مذاکرات در راستای دو مورد باقی مانده از اقدامات عملی صورت گرفته بین ایران و آژانس بود.

قرار است در مذاکرات تهران، گفتگوها در خصوص اقدامات باقی مانده صورت گیرد. این در حالی است که مذاکرات ایران و کشور 1+5 در هفته‌های اخیر به پیشرفت‌هایی دست پیدا کرده است و علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان و ارنست مونیز، وزیر انرژی آمریکا نیز به مذاکرات افزوده شده است.