معاون سیاسی وزیر کشور : صیانت از آرای مردم وظیفه ماست

سیاسی

معاون سیاسی وزیر کشور با بیان اینکه « اینکه نام چه کسی از صندوق آرا بیرون می آید، ارتباطی به ما ندارد» اظهار کرد: صیانت از آرای مردم به عنوان حق الناس وظیفه وزارت کشور و مجری انتخابات است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمد حسین مقیمی در جلسه شورای اداری استان تهران با تاکید بر اینکه رئیس جمهور دولت تدبیر و امید پس از انتخاب از سوی مردم و تنفیذ از طرف مقام معظم رهبری با مردم عهد بست که برای ائتلای جمهوری اسلامی ایران آنچه در توان دارد به کار گیرد تا کشور بتواند به اهداف مقدس خود دست یابد خاطر نشان کرد: نظام و قوای سه گانه ما بر اساس برنامه هایی که به تصویب مجلس شورای اسلامی و همچنین مجمع تشخیص مصلحت نظام و به تائید مقام معظم رهبری می رسد اداره می‌شود.

وی ادامه داد: ما در جمهوری اسلامی ایران سند چشم اندازی داریم که برنامه بیست ساله کشور را مشخص می‌کند و کشور باید در چارچوب این برنامه عمل کند و دولت نیز متعهد به اجرای آن است.

مقیمی با بیان اینکه سند چشم انداز بیست ساله، کشور باید در سال 1404 به رشد اقتصادی هشت درصد برسد گفت:‌ اسناد بالادستی و شاخص هایی که در سند چشم انداز و برنامه های توسعه به آن اشاره شده است از جمله شاخص هایی است که میزان عملکرد دولت به تعهدات خود را تعیین می‌کند.

وی با بیان اینکه یکی ازشاخص هایی که در ارزیابی میزان عملکردها از آن استفاده می‌شود رشد سالانه اقتصادی کشور است، تصریح کرد : باید پاسخ ما در ارزیابی عملکردمان بر اساس این شاخصه ها باشد.

معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به شرایط کشور در آغاز کار دولت یازدهم خاطر نشان کرد: در روزی که دولت را تحویل گرفتیم درباره رشد اقتصادی تورم ، بیکاری و ضریب جینی آمار قابل دفاعی نبود. ما باید تلاش کنیم که در چهار سال مسئولیت خود در دولت تدبیر و امید از فرصت ها استفاده کنیم تا کشور را به اهداف ذکر شده در اسناد بالادستی نزدیک کنیم.

وی با بیان اینکه ما در مقابل همه خوبی ها و خرابی هایی که در این چهار سال ایجاد می‌شود مسئول هستیم اضافه کرد:‌ ما باید طبق سند چشم انداز رشد اقتصادی کشور را به هشت درصد برساند. این درشرایطی است که امروز مهمترین منبع درآمد ما که نفت است با کاهش قیمت مواجه شده است. ما برای اینکه بتوانیم طبق برنامه در افق 1404 به جایی برسیم که در منطقه حرف اول را بزنیم باید دست به دست هم بدهیم و ضمن جبران عقب ماندگی ها تکالیف خود را انجام دهیم.

مقیمی در ادامه با اشاره به عملکرد دولت طی یک سال و نیم اخیر خاطر نشان کرد: خوشبختانه دولت توانست موضوع تورم را با تلاش خود کنترل و آن را کاهش دهد.

وی با بیان اینکه شرایطی که امروز با آن مواجه هستیم شرایط بسیار سخت تر از گذشته است اظهار کرد: امروز ما باید تمام دقت و تلاش خود را به کار بگیریم که در شرایطی که می‌خواهیم تورم را کنتر ل شده نگه داریم و در اقتصاد رشد ایجاد کنیم، شرایط مجددا به حالت قبل بازنگردد. باید مراقب باشیم و تلاش کنیم که رونق اقتصادی با پایین نگه داشتن نرخ تورم تحقق پیدا کند.

به گزارش ایسنا، قائم مقام وزیر کشور همچنین با اشاره به وضعیت کشور در حوزه مسائل فرهنگی و اجتماعی اظهار کرد: آمارها نشان از نیاز کار بیشتر در حوزه های فرهنگی و اجتماعی دارد و به ما می گوید که در ارتباط با این مسائل باید توجه جدی تری داشته باشیم.

وی با اشاره به وضعیت آمار فروش و استعمال مواد مخدر در کشور افزود: دولت تدبیر و امید خود را متعهد می داند که به مسائل فرهنگی و اجتماعی زمان دهد . ما در دولت این مسئولیت را پذیرفته ایم که مشکلات کشوررا برطرف کنیم و در مقابل نمایندگان مجلس نیز پاسخگو باشیم.

معاون سیاسی وزارت کشور در ادامه با اشاره به برگزاری انتخابات های مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در سال 94 که هم اکنون بحث های مربوط به انتخابات 94 در حال آغاز شدن است اظهار کرد: ما در شرایط فعلی با دو گروه از نامزدهای انتخاباتی مواجه هستیم . گروه اول نامزدهایی هستند که در حال حاضر مسئولیت نمایندگی مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری نمایندگی مردم را عهده دار هستند . این افراد تا تاریخ هفتم خردادماه سال 95 نماینده مردم هستند و وظایف نمایندگی خود را انجام می دهند.

وی ادامه داد: گروه دوم آن دسته از نامزدهایی هستند که در حال حاضر در هیچ کدام از مجالس شورای اسلامی و خبرگان رهبری حضور ندارد. امروز مشاهده می کنیم که برخی از این افراد رفتارشان با مجریان دولتی در حال تغییراتی است .

مقیمی تاکید کرد: ما باید به عنوان مسئولان اجرایی کشور تلاش کنیم که ارتباط مان را با این افراد کاهش دهیم.چنانچه ما اینگونه عمل کنیم دیگر هیچ شبهه ای برای مسئولان اجرایی کشور به وجود نمی آید.

وی همچنین با اشاره به بخش نامه وزیر کشور مبنی بر لزوم استعفای کارکنان ، فرمانداران ، استانداران و معاونان وزارت کشور که می خواهند در انتخابات سال آینده شرکت کنند تا تاریخ یک اسفندماه سال 93 اظهار کرد: علت این تصمیم وزیر کشور آن است که ممکن است برخی از کارکنان ،فرمانداران و استانداران کشور در مدت باقی مانده تاخردادماه سال آینده و زمان استعفا، اقداماتی تبلیغاتی برای خود یا جناح وگروه مربوط به خود انجام دهند.

مقیمی خاطر نشان کرد: ما به عنوان دستگاه دولتی باید از امروز تلاش کنیم و اجازه ندهیم که فرد یا گروهی له یا علیه کاندیدایی از امکانات دولتی استفاده کند .باید شرایطی را فراهم کنیم که راه برای همه کسانی که علاقمند به شرکت در انتخابات هستند و این آمادگی را در خود می بینند باز باشد. همچنین باید تلاش کنیم که امکان رای دادن برای آنهایی که می خواهند رای خود را به صندوق ها بیاندازند فراهم شود.

وی با تاکید بر اینکه فراهم کردن شرایط برای کاندیداها و رای دهندگان از وظایف اصلی وزارت کشور است گفت:‌ اگر نظارت و اجرا در موضوع انتخابات به خوبی انجام شود، مردم بیشتری پای صندوق های رای می آیند و انتخابات حداکثری تحقق پیدا می‌کند.

قائم مقام وزارت کشور در ادامه با بیان اینکه کار ما ایجاد نشاط سیاسی در کشور است افزود: باید به همه احزاب شناسنامه دار کمک کنیم که برای حضور در انتخابات کار خود را به خوبی انجام دهند. ما به عنوان دولت وظیفه مان این است که به همه آنهایی که می خواهند در چارچوب قانون و مقررات فعالیت سیاسی کنند کمک کنیم تا آن‌ها بتوانند نشاط سیاسی را در جامعه ایجاد کنند.

مقیمی در پایان با تاکید بر اینکه « این‌که نام چه کسی از صندوق آرا بیرون می آید ارتباطی به ما ندارد» گفت: صیانت از آرای مردم به عنوان حق الناس وظیفه مان است و فرمانداران و همه مجریان انتخابات باید تلاش کنند تا برنامه ریزی های مناسب خود این مهم را به صورت کامل اجرا نمایند.

انتهای پیام

کد N756031