جبارزاده خبر داد:

آمادگی آذربایجان شرقی برای اصلاح ساختار نظام اداری

سیاسی

تبریز – استاندار آذربایجان شرقی بر آمادگی این استان برای اصلاح ساختار نظام اداری خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، اسماعیل جبارزاده ظهر چهارشنبه در نشست اعضای شورای راهبردی توسعه مدیریت آذربایجان ‌شرقی با بیان اینکه اصلاح ساختار نظام اداری می تواند نقش تعیین کننده ای در توسعه مدیریت و افزایش بازدهی ادارات داشته باشد، افزود: بدون تحول ادارای امکان اداره کشور با بودجه فعلی امکان پذیر نیست.

وی با تاکید بر اینکه اصلاح ساختار اداری ضروری است، ادامه داد: اصلاح رفتار اداری کارکنان ادارات دولتی باعث اصلاح جامعه شود.

جبارزاده با تاکید بر اینکه نیروهای مازاد در ادارات مانع جذب نیروهای متخصص شده، ابراز داشت: باید دستورالعمل هایی صادر شود که مدیران بتوانند از نفرات محدودی در زمینه پیشبرد اهداف اداری کمک بگیرند.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه ۲۵۰ دفتر دولت الکترونیک در استان جود دارد، گفت: برنامه هایی نیز در استان برای استاندارد کردن دفاتر پیشخوان دولت و افزایش ارائه خدمات در آنها داریم.

وی با بیان اینکه روسای ادارات نگاه ویژه ای به اصلاح ساختار نظام اداری و از میان برداشتن موانع داشته باشند، ابراز داشت: بخش خصوصی نیز در این زمینه می تواند نقش های اساسی داشته باشد که باید مدیران از ابتدای سال نفراتی را مسئول شناسایی بخش هایی که توان واگذاری به بخش خصوصی وجود دارد را کنند.