پدر "جان جهادی": مدرکی برای اثبات اتهامات علیه پسرم وجود ندارد

پدر "جان جهادی" با شایعه خواندن فعالیت پسرش در گروه داعش اعلام کرد، هیچ مدرکی برای اثبات فعالیت پسرش به عنوان جلاد در این گروه تروریستی وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، جاسم اموازی، پدر فردی که به عنوان جلاد داعش شناخته شده و با نام "جان جهادی" مشهور است، در مصاحبه با روزنامه کویتی القبس در این باره گفت: هیچ مدرکی وجود ندارد تا شایعاتی را که رسانه‌ها را فرا گرفته تاکید کند، شایعاتی که محمد پسرم را به جلاد بودن برای گروه داعش متهم می‌کند.

این روزنامه ضمن انتشار این مصاحبه مدعی شده که با پدر محمد اموازی یا همان "جان جهادی" در منطقه‌ای به صورت پنهانی برای اولین بار دیدار وگفت‌وگو داشته است. این گفت‌وگو اولین مصاحبه جاسم اموازی است که پسرش به قتل گروگان‌های غربی متهم است.

او در ادامه این گفت‌وگو خاطرنشان کرد: من پیامی به مردم کویت دارم و آن اینکه بسیاری از این شایعات اشتباه است. اکنون به این دلیل که به نظرم برخی مردم این شایعات را باور کرده‌اند وکیلی را برای دفاع از خودم جهت اثبات درست نبودن این شایعات استخدام کرده‌ام.

با این حال هنوز مشخص نیست که آیا او بیانیه پیشین خود و همسرش مبنی بر تایید صدای فرزندشان را تکذیب کرده است یا خیر.

در همین حال سالم الحشاش، وکیل پدر جهان جهادی اعلام کرد، از روز یکشنبه آتی شکایتی را علیه کسانی که این اتهامات را به خانواده اموازی وارد کرده‌اند مطرح می‌کند.

وی هم‌چنین اظهار کرد: موکلش به مدت سه ساعت مورد بازجویی قرار گرفته و سپس آزاد شده است.

به گفته حشاش در انگلیس نیز برای دفاع از خانواده قربانیان وکیلی تعیین شده است.

اموازی که ادعا می‌شود جلاد گروه داعش است در خانواده‌ای عراقی در کویت متولد شده است. خانواده او در سال 1993 پس از ناامیدی از دریافت حق شهروندی کویتی به انگلیس مهاجرت کرد.

به گفته این روزنامه کویتی اموازی طی سال‌های اخیر بارها به کویت سفر کرده است.

او آخرین بار در 18 ژانویه 2010 و 26 آوریل همان سال به این کشور سفر کرده است.

یک سال بعد از سفر خود به کویت را در پی وقوع حملات تروریستی در انگلیس و مطرح شدن نام او انکار کرد.

انتهای پیام

کد N755614