ابوترابی‌فرد:

بودجه ۹۴ در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی نیست

سیاسی

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه سال ۹۴ را در راستای تحقق اهداف سیاست های اقتصاد مقاومتی ارزیابی نمی کنم و معتقدم نظام بودجه‌ریزی کشور نیازمند تحول جدی است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسن ابوترابی‌فرد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با انتقاد از سخنرانی اخیر نتانیاهو در کنگره اخیر آمریکا گفت: انزوای تدریجی رژیم صهیونیستی در جوامع جهانی در حال شکل گیری است.

وی با اشاره به ترک جلسه کنگره همزمان با سخنرانی نتانیاهو توسط برخی نمایندگان آمریکا اظهار داشت: این اقدام عملیات مثبتی است که نمایانگر آگاهی تدریجی ملت آمریکا و آگاهی آنها و نمایندگانشان از هزینه های سنگین سیاست های رژیم صهیونیستی بر ملت آمریکا است.

ابوترابی فرد با انتقاد از زیاده گویی و گستاخی های نتانیاهو نسبت به جمهوری اسلامی افزود: این اظهارات ناشی از ناراحتی نخست وزیر رژیم صهیونیستی از عملیات موفق مقاومت اسلامی حزب الله در زمین های اشغالی است که بدون هزینه، خسارات سنگینی را به نیروهای مسلح رژیم صهیونیستی وارد آورد و رژیم صهیونیستی از کمترین اطلاعات و ظرفیت برای جلوگیری از این عملیات برخوردار نبود.

نایب رئیس مجلس با تاکید بر اینکه موازنه قوا به نفع مقاومت در منطقه خاورمیانه تغییر کرده است، افزود: رژیم صهیونیستی جایگاه قبلی خود را ندارد بلکه مورد تهدید جدی قرار گرفته است و قدرت دفاع از منافع نامشروع خود را از دست داده است.

وی با بیان اینکه جامعه جهانی از کاهش قدرت رژیم صهیونیستی آگاه است، خاطر نشان کرد: این زیاده گویی ها مورد اعتماد نیست.

ابوترابی فرد در بخش دیگری از اظهارات خود در خصوص تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی گفت: بودجه سال ۹۴ در راستای تحقق سیاست اقتصاد مقاومتی ارزیابی نمی کنم.

نایب رئیس مجلس تاکید کرد: نظام بودجه ریزی ما همچنان در راستای شرایط حاکم بر اقتصاد کشور برنامه ریزی شده و نیازمند به تغییر و تحول جدی است.

وی ادامه داد: دولت و مجلس برای هزینه اداره کشور و هدایت منابع به سمت تولید باید با عزم جدی سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در مورد اقتصاد مقاومتی را اجرا کرده و رفتارهای خود را اصلاح کنند.

ابوترابی فرد اظهار داشت: کوچک نمودن حجم دولت، واگذاری بنگاه های اقتصادی دولتی به بخش غیردولتی، کاهش هزینه های جاری، هدایت منابع به سمت تولید با بالاترین ارزش افزوده، استفاده از منابع داخلی برای شکل گیری زنجیره تولید در صنعت نفت و جلوگیری از خام فروشی از اقدامات جدی است که باید برای اجرای اقتصاد مقاومتی انجام شود.