حمایت آمریکا از اقدامات الجزایر در مبارزه با تروریسم

مقامات آمریکایی اعلام کردند، این کشور از تلاش‌های الجزایر برای مبارزه با افراطی‌گری و رویکرد صلح طلبانه‌اش در احیای صلح در منطقه حمایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، "آنه پتروسون"، دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک طی کنفرانس خبری در سفارت آمریکا در الجزیره اظهار کرد: آمریکا به همکاری با الجزایر برای مبارزه مشترک علیه افراطی‌گری افتخار می‌کند.

پترسون که در این سفر از سوی چارلز روکین، دستیار وزیر خارجه آمریکا درامور تجاری و اقتصادی همراهی می‌شد ادامه داد: روابط بین این دو کشور بسیار قوی است.

ما به تقویت روابط مان به ویژه در بخش امنیتی که همچنان مهمترین نگرانی ماست، ادامه خواهیم داد.

پتروسون در ادامه با توصیف کردن الجزایر به عنوان یک شریک مهم پیشرفت‌های چشمگیر در همکاری‌های دو جانبه بین دو کشور را تحسین کرد.

وی همچنین خاطرنشان کرد، یک هیات امنیتی آمریکایی هفته آینده به الجزایر سفر خواهند کرد. دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور خاور دور در ادامه اظهاراتش گفت: ما از تلاش‌های الجزایر با هدف ایجاد حل صلح آمیز درگیری‌ در مالی و لیبی تقدیر می‌کند. من با مقامات الجزایری درباره مساله لیبی گفت وگو کرده و می‌توانم بگویم که ما دیدگاه‌های مشترکی داریم درباره این مساله داریم.

این در حالی است که الجزایر در روند صلح داخلی کشورمالی به عنوان نماینده بین‌المللی فعالیت دارد. گفت‌وگوهای صلح مالی هفته جاری سرانجام در الجزایر به یک توافق صلح ختم شد.

انتهای پیام

کد N755429