رویترز گزارش داد:

اقدام قطر برای تشکیل یک گروه تروریستی جدید و اهداف پشت پرده آن

سیاسی

یک رسانه غربی در گزارشی از اقدام قطر برای ایجاد یک گروه تروریستی جدید در منطقه با هدف اصلی براندازی حکومت قانونی سوریه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، رویترز در این گزارش می نویسد: قطر با هماهنگی دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس در حال رایزنی با رهبر گروه تروریستی جبهه النصره برای تشکیل یک گروه جدید است که هدف اصلی از تشکیل این گروه گشودن یک جبهبه جدید جنگ در سوریه برای براندازی حکومت بشار اسد است. 

طرح قطر برای تشکیل این گروه آن است که ابتدا جبهه النصره از القاعده جدا شده و سپس تحت یک نام جدید شروع به فعالیت می کند. از آنجا که النصره هم اکنون جزو گروه های تروریستی محسوب می شود کمک کردن به این گروه ممنوع است، اما با تشکیل گروه جدید، قطر و دیگر کشورهای عرب حوزه خلیج فارس می توانند به راحتی کمک های مالی و تسلیحاتی را اهدا کنند. 

البته برای آنکه فعالیت این گروه جدید با مخالفت غرب به ویژه آمریکا مواجه نشود، قرار است که اعلام شود یکی از اهداف اصلی آن مبارزه با گروه تروریستی داعش است. 

رویترز در این گزارش با استناد به گفته های اعضای جبهه النصره از روابط بسیار نزدیک قطر با سرکردگان جبهه النصره خبر داده و می نویسد رایزنی های گسترده ای در حال انجام است تا این گروه جدید هر چه سریعتر فعالیت خود را آغاز کند.