با تصویب مجلس؛

شرایط تغییر کاربری برای احداث مساجد مشخص شد

مساجد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب ماده‌ای از طرح حمایت از مدیریت، احداث، تجهیز و نوسازی مساجد و نمازخانه‌های کشور، شرایط تغییر کاربری با احداث مساجد را تعیین کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز ماده پنج طرح حمایت از مدیریت، احداث، تجهیز و نوسازی مساجد و نمازخانه‌های کشور را با 118 رای موافق، 12 رای مخالف و هفت رای ممتنع از مجموع 196 نماینده حاضر در مجلس به تصویب رساندند.

بر اساس این مصوبه، سازمان اوقاف، مساجد و امور خیریه مکلف است با همکاری دستگاه‌های اجرایی ذیربط و دانشگاه‌ها با پژوهش مستمر و پس از تعیین شاخصه‌های جمعیتی مربوط و بر اساس پراکندگی جمعیت شهرها و روستاهای کشور مساجد و نمازخانه‌های مورد نیاز و مساحت آنها را تعیین کند و اصول و ضوابط آمایش مساجد کشور، جانمایی و احداث آنها را پیگیری کند.

در مواردی که نیاز به تغییر کاربری باشد استانداری و شهرداری‌ها موظفند پس از اعلام رضایت مالک و درخواست معاونت امور مساجد کشور در استان با قید فوریت از طریق کمیسیون‌های ماده پنج قانون تاسیس شورای عالی شهرسازی و معماری در شهرها و شورای توسعه برنامه‌ریزی استان‌ها در سایر موارد و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در محدوده روستاها نسبت به تغییر کاربری بر اساس ضوابط اقدام کنند.

انتهای پیام

کد N755105