مادورو: هیات "یوناسور" برای دفاع از دموکراسی به ونزوئلا سفر می‌کند

رئیس‌جمهوری ونزوئلا اعلام کرد، هیاتی از اتحادیه کشورهای آمریکای لاتین موسوم به یوناسور روز جمعه به کاراکاس سفر می‌کند تا «از دموکراسی حمایت کند.»

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری شینهوا، نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا در سخنرانی هفته‌ای خود در حالی سفر هیات یوناسور (UNASUR) به کاراکاس را اعلام کرد که وی آمریکا را به مداخله در امور داخلی ونزوئلا متهم می‌کند.

ارنستو سمپر، دبیرکل یوناسور تایید کرده است که روز جمعه همین هفته به همراه وزرای امور خارجه اکوادور، برزیل، کلمبیا و اروگوئه به کاراکاس سفر می‌کند تا در رابطه با تلاش‌های اخیر واشنگتن برای «بی‌ثبات»‌سازی گفت‌وگو کند.

مادورو گفت: ارنستو سمپر سفر به کشور ما را برای حمایت از دموکراسی و تمامیت ارضی ونزوئلا تایید کرده است.

وی با تشکر از حمایت سازمان منطقه‌ای مذکور گفت که مخالفت با طرح‌های کودتا و مداخله امپریالیستی حیاتی است.

یوناسور نگرانی عمیق خود را درباره «طرح‌های بی‌ثبات‌سازی» در ونزوئلا اعلام کرده است و این پس از آن صورت گرفت که مادورو درباره ناکام ماندن کودتایی در اواسط فوریه سخن گفت و درباره طرح‌های ترور و تشکیل دولت موقت افشاگری کرد.

گروه منطقه‌ای مذکور همچنین از بروز «بن‌بست سیاسی» در این کشور پس از بازداشت آنتونیو لدزما، شهردار کاراکاس و پیش از آن از بازداشت لئوپولدو لوپز، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا ابرازنگرانی کرده است.

انتهای پیام

کد N755093