آمادگی اخوان‌المسلمین اردن برای رویارویی با نیروهای دولتی

سیاسی

منابع وابسته به اخوان المسلمین اردن فاش کردند که بنا به دستور رهبر سابق این گروه تمام اسناد محرمانه اخوان المسلمین از مقر اصلی‌ آن در امان خراج شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی بوابه، منابع مذکور گفتند: خروج این اسناد با دستور مستقیم همام سعید، ناظر برکنار شده اخوان المسلمین اردن انجام شده و شواهد حاکی از آن است که وی به کارمندان مقر اخوان در منطقه العبدلی دستور داده تا تمام اسناد و مدارک محرمانه را از آرشیو مخصوص گروه جمع آوری وبه جای دیگری منتقل کنند.

این منابع که خواستند نامشان فاش نشود، افزودند: اسناد از ترس اینکه به دست نیروهای پلیس و دستگاه‌های امنیتی بیفتد به مکان‌های نامعلومی فرستاده شده است.

در همین حال رهبران شورای سابق اخوان اردن از اعضای این گروه خواسته‌اند تا به منظور جلوگیری از تصرف مقرهای خود توسط دولت به مقر اصلی اخوان در منطقه عبدلی بروند.

آنه از تمام جوانان این گروه نیز خواستند تا از "مشروعیت گروه اخوان المسلمین در اردن" حمایت کنند و در صفی یکپارچه علیه تمام اقدامات احتمالی علیه آن بایستند. این دستور رهبران اخوان و تصمیم نیروهای دولتی برای بازرسی مراکز اخوان ممکن است به درگیری میان دو طرف بینجامد.

این درخواست پس از آن مطرح شد که دولت اردن به اخوان المسلمین اعلام کرد که باید شورای رهبری جدیدی برای خود را تعیین کند که این شورا امروز برای فعالیت خود مجوز گرفت. دولت امان به اخوان المسلمین تا ساعت چهار عصر امروز فرصت داده تا تمام مقرها و ساختمان‌های خود را به دولت تحویل دهد.

انتهای پیام

کد N755092