در نشستی 2 روزه؛

ساف درباره آینده تشکیلات خودگردان فلسطین تصمیم می‌گیرد

سیاسی

شورای مرکزی سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) امروز (چهارشنبه) و فردا به منظور بررسی آینده تشکیلات خودگردان فلسطین و رابطه آن با رژیم صهیونیستی آن هم در سایه بحران‌های مالی کنونی، نشستی را در رام الله برگزار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه الجزیره، سلیم الزعنون، رئیس شورای ملی فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد: شورای مرکزی در این نشست مسائل مهمی از جمله تحولات سیاسی پیشرو و راه‌های مقابله با سیاست‌های اسرائیل به ویژه شهرک سازی‌های این رژیم و یهودی سازی قدس را مورد بررسی قرار خواهد داد.

تشکیلات خودگردان فلسطین به دلیل ناتوانی مالی و عدم پرداخت حقوق کارمندان خود در شرایط بسیار سختی است.

پیشتر رژیم صهیونیستی طی دو ماه گذشته حدود 200 میلیون دلار از درآمدهای مالیاتی تشکیلات خودگردان فلسطین را بلوکه کرد.

به همین منظور اعضای شورای مرکزی فلسطین نیز به منظور بررسی بحران‌های کنونی و در سایه به تعلیق درآمدن مذاکرات با اسرائیل آن هم به خاطر اقدامات اشغالگرانه این رژیم تصمیم دارند تا امروز و فردا نشستی را در رام الله برگزار کنند.

خبرگزاری آناتولی اعلام کرد که رژیم صهیونیستی از سفر چهار تن از اعضای شورای مرکزی وابسته به جبهه مردمی آزادسازی فلسطین از غزه به رام الله جلوگیری کرده است.

عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین اظهار کرد: ادامه فعالیت تشکیلات خودگردان فلسطین آن هم به شکل کنونی دیگر ممکن نیست چرا که تشکیلات اداره واقعی اراضی را در اختیار ندارد و اسرائیل به حملات، تجاوزها و شهرک‌سازی‌های خود ادامه می‌دهد.

از سوی دیگر احمد المجدلانی، یکی دیگر از اعضای کمیته اجرایی این سازمان گفت: شورای مرکزی سازمان در خصوص آینده روابط با اسرائیل و توافق‌های امضا شده میان سازمان آزادی بخش فلسطین و اسرائیل و همچنین هماهنگی‌های امنیتی تصمیم گیری خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N754876