حماس از عباس خواست زمان برگزاری انتخابات را تعیین کند

حماس

عضو دفتر سیاسی جنبش حماس از رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین خواست تا طی دستوری زمان برگزاری انتخابات را اعلام کند و دولت توافق ملی نیز از وقت باقی مانده خود برای اجرای اقداماتش استفاده کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، موسی ابومرزوق، عضو دفتر سیاسی جنبش حماس که هم اکنون در قاهره است، طی یک نشست مطبوعاتی از شورای مرکزی سازمان آزادی بخش فلسطین خواست به منظور حمایت از گروه‌هایی که برای پیشبرد فلسطین و بررسی مشکلات بازسازی غزه توافقنامه‌ آشتی امضا کرده‌اند، فردا نشستی را در رام الله برگزار کند.

موسی ابومرزوق با تاکید بر بی‌توجهی به فراخوان‌های شورای قانونگذاری فلسطین و رهبران سازمان آزادی بخش فلسطین برای برگزاری نشست‌هایی با هدف بررسی اوضاع سیاسی فلسطین و طرح‌های انتخابات شورای ملی از همگان خواست منافع ملی و منطقه‌ای را بر منافع حزبی خود ترجیح دهند.

موسی ابومرزوق در اظهاراتی در صفحه شخصی خود در سایت فیسبوک از شورای مرکزی فلسطین خواست در راستای پیشبرد آشتی ملی و از میان برداشتن موانع موجود بر سر راه آن از جمله مساله گذرگاه‌ها، کارمندان و بازسازی غزه گام بردارد.

ابومروزق همچنین تاکید کرد که نباید به بهانه پیگیری اوضاع سیاسی فلسطین و انتخابات شورای ملی، زمینه سازی برای برگزاری نشست چارچوب رهبری سازمان آزادی بخش و مجلس قانونگذاری را فراموش کرد.

وی همچنین از شرکت کنندگان در نشست امروز (چهارشنبه) خواست مساله اختلافات مصر با فلسطینیان را در گفتگوهای خود مد نظر قرار داده و مصلحت ملی را بر منافع شخصی و حزبی خود اولویت دهند.

این رهبر حماس تاکید کرد که مصر و فلسطین مصالح و منافع مشترکی دارند و تنها طرفی که از اختلافات دو طرف سود می‌برد، دشمن صهیونیستی است.

قرار است شورای مرکزی فلسطین هفدهمین دور نشست خود را طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در مقر ریاست تشکیلات خودگردان در رام الله به منظور بحث و بررسی پرونده‌های مهم فلسطین برگزار نماید.

انتهای پیام

کد N754788