اوباما و رهبران اروپایی اجرای کامل توافقنامه مینسک را خواستار شدند

آمریکا و برخی از رهبران اروپایی اجرای کامل توافقنامه مینسک درباره بحران اوکراین را خواستار شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، این موضوع به دنبال ویدئو کنفرانس میان باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا با رهبران انگلیس، فرانسه، آلمان، ایتالیا و شورای اروپا عنوان شد.

این رهبران اعلام کردند که کاهش تحریم‌ها علیه روسیه منوط به اجرای کامل توافقنامه مینسک درباره اوکراین است.

کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد: رهبران آمریکا و این کشورهای اروپایی در مورد اجرای کامل و موفقیت آمیز توافقنامه مینسک ابراز امیدواری و تاکید کردند که مساله کاهش تحریم‌ها علیه روسیه به طور مستقیم با اجرای توافقنامه مینسک مرتبط است.

در ادامه این بیانیه آمده است: این رهبران جهان همچنین بر عزم خود در اقدام سریع در صورتی که توافقنامه مینسک نقض جدی داشته باشد، تاکید کردند.

این ویدئو کنفرانس در حالی برگزار شد که اخیرا جان کری و سرگئی لاوروف وزرای خارجه آمریکا و روسیه در ژنو در مورد جدیدترین تحولات اوکراین مذاکره کرده بودند.

در این ویدئو کنفرانس اوباما و رهبران این کشورهای اروپایی از طرف‌های درگیر در اوکراین خواست اقدامات نظامی را پایان دهند و با سازمان امنیت و همکاری اروپا همکاری کنند. این رهبران عنوان کردند که ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا باید به مناطق پرتنش در شرق اوکراین دسترسی داشته باشند.

انتهای پیام

کد N754717