رئیس سابق سیا بخشی از اتهاماتش را پذیرفت

رئیس سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) بخشی از اتهامات مطرح شده علیه خود را پذیرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ژنرال بازنشسته دیوید پترائوس که به دستکاری و نقض قوانین نگه‌داری اطلاعات متهم شده، بخشی از اتهامات علیه خود را وارد دانست. او در زمان ریاست سیا بخشی از اطلاعات محرمانه را در اختیار زنی قرار داده بود که با او رابطه داشت.

پترائوس با وزارت دادگستری ایالات متحده به توافق رسید. او متهم است که در زمان ریاست بر آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) اطلاعات محرمانه را دستکاری کرده، و بخشی از از اطلاعات طبقه‌بندی شده را در اختیار پائولا برادول گذاشته است. برادول نویسنده زندگی‌نامه پترائوس است.

رئیس پیشین سیا پیشتر این اتهام را رد کرده بود اما پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) در کامپیوتر پائولا برادول مدارکی پیدا و ضبط کرده بود که بخشی از اتهامات را ثابت می‌کرد.

مجازات چنین جرمی حداکثر یک سال زندان است.

اکنون که پترائوس این اتهام را پذیرفته، دیگر لازم نیست که دادگاهی برای رسیدگی به اتهامات او تشکیل شود. در صورت رفتن پرونده به دادگاه، او مجبور می‌شد اطلاعات جامعی در اختیار مقامات قضایی و افکار عمومی قرار دهد.

پترائوس که روزنامه نیویورک‌تایمز او را «موثرترین ژنرال نسل خود» خوانده، در سال ۲۰۱۱ ریاست سازمان سیا را به عهده گرفت. او پیش از آن فرمانده نیروهای بین‌المللی در افغانستان بود و پیش از حضورش در افغانستان، فرماندهی نیروهای آمریکایی در جنگ علیه عراق را به عهده داشت.

انتهای پیام

کد N754674