هیلاری کلینتون با استفاده از ایمیل‌های شخصی قانون را نقض کرده است

آمريكا

روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد، وزیر امور خارجه سابق آمریکا با انجام تمامی کارهای دولتی‌اش با استفاده از یک ایمیل خصوصی به جای ایمیل رسمی وزارت امور خارجه در چهار سال تصدی‌اش احتمالا قانون فدرال را نقض کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، جالب این است که وزارت امور خارجه آمریکا هرگز خودش را برای ساخت یک حساب کاربری برای هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه سابق این کشور به زحمت نینداخته است. به علاوه کارمندان کلینتون نیز از قانون ثبت فدرال که کارمندان دولت را ملزم به حفظ و نگهداری نامه نگاری‌ها و مکاتبات در سرورهای وزارتی و سازمانی می‌کند، تبعیت نکرده‌اند.

نامه‌ها و ایمیل‌های مقامات فدرال به عنوان اموال دولتی تلقی می‌شوند و باید در بخش دولتی ذخیره شوند نه در ایمیل‌های شخصی تا بتوان از آن‌ها در آرشیو‌های ملی استفاده کرد.

دو ماه پیش در واکنش به بازرسی جدید ثبت فدرال وزارت امور خارجه آمریکا، مشاوران کلینتون مجبور به تجزیه و تحلیل هزاران ایمیل شخصی شدند. در نتیجه این اقدام معاون‌های کلینتون 55 هزار صفحه ایمیل را به مقامات ارائه کردند.

نیک مریل، سخنگوی کلینتون از اقدام‌ وی برای استفاده از حساب‌ کاربری شخصی دفاع کرده و گفت: از آنجایی که کلینتون با مقامات وزارت خارجه دیگر کشورها با ایمیل‌های دولتی‌شان مکاتبه‌ کرده، انتظار داشته تا این مکاتبات ثبت شوند.

انتهای پیام

کد N754374