خرازی: امروز در فضایی هستیم که اقتدار ملی شاخصه آن است

سفیر پیشین ایران در فرانسه گفت: دو سال قبل در فضایی سخت و دشوار قرار داشتیم و درباره تحریم‌ها و قطعنامه‌ها صحبت می‌کردیم و امروز در فضایی هستیم که اقتدار ملی شاخصه آن است.

به گزارش خبرنگار انرژی هسته‌ای خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، صادق خرازی، دیپلمات پیشین ایران در سخنانی در نشست "بررسی پیشنهادهای جدید برای حل پرونده هسته‌ای ایران" که روز سه‌شنبه توسط موسسه دیپلماسی ایرانی در سخنانی روز سه‌شنبه گفت: اقتدار ملی که امروز بیش از دو سال قبل شاهد آن هستیم ناشی از نقش مردم در انتخابات ریاست جمهوری است که با رای‌شان از یک وضعیت بحرانی کشور را به یک وضعیت برنایی سوق دادند. حضور مردم در انتخابات موجب تثبیت سیاسی و بازگشت اقتدار به کشور شد و این لازمه توسعه سیاسی است.

او گفت: حفظ امنیت و ثبات در کشور نیازمند توسعه سیاسی است و امیدوارم کسانی که ذهن توسعه گرا داشتند و پیشرفت‌های هسته‌ای را رقم زدند بتوانند با همان ذهنیت توسعه اقتصادی را رقم زنند.

خرازی ادامه داد: امروز همگان بر این نظرند که گزینه دیگری جز مذاکره برای حل مساله هسته‌ای وجود ندارد و چنانچه مساله هسته‌ای از این طریق حل و فصل شود یک پارادایم جدید ایجاد می‌شود و می‌تواند مبنای حل و فصل مسایل دیگر باشد.

وی با اشاره به سفر معاون اول رییس‌جمهور به عراق گفت: ما سیاست خوبی را در عراق پیش گرفته‌ایم و امروز بیش از 16 قرارداد با این کشور منعقد کرده‌ایم که می‌تواند سطح روابط دو کشور را بیش از پیش ارتقا دهد و از روزهای آینده خطوط بانکی بین دو کشور راه‌اندازی می‌شود.

انتهای پیام

کد N754369