استفان دی میستورا با هیاتی از مخالفان سوری دیدار کرد

فرستاده سازمان ملل به سوریه در ژنو با نماینده کمیته‌ شکل گرفته از نشست مخالفان در قاهره دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی بوابه الاهرام، استفان دی‌میستورا، فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه در ژنو با هیثم مناع، نماینده کمیته شکل گرفته از نشست مخالفان سوریه که در قاهره برگزار می‌شود، دیدار کرد.

در این دیدار آخرین فعالیت‌های کمیته مامور مقدمه چینی‌ها را جهت کنفرانس مخالفان در نیمه دوم آوریل 2015 در قاهره و دیدگاه این کمیته که حامی هر تلاشی برای پایان خشونت‌ها و کشتار است مورد بررسی قرار گرفت.

در همین راستا، فرستاده سازمان ملل از تلاش‌ها برای برگزاری کنفرانس قاهره هم سو بودن این تلاش‌ها با قطعنامه سازمان ملل و بیانیه ژنو استقبال کرد و دیدگاه خود را نسبت به شهر حلب به عنوان نقطه آغازی جهت پایان درگیری‌ها در تمام مناطق سوریه تشریح کرد.

هیثم مناع نیز توجه خود را برای ربط دادن به پیشنهاد دی میستورا برای تعلیق درگیری‌ها در حلب با پایان درگیری‌ها در سایر مناطق ابراز کرد.

این دیدار قبل از حضور هیات پیگیری نشست قاهره به مصر در اواخر هفته جاری جهت دیدار با مسئولان مصری است که در چارچوب مقدمه چینی برای نشست مخالفان در بهار آتی صورت گرفته است.

در همین حال، خبرنگار النشره گزارش داد که هیات استفان دی‌میستورا به ریاست خوله مطر، مدیر دفتر وی در دمشق با استاندار حلب دیدار کرد. این دیدار قبل از ورود این هیات به مناطق تحت تصرف افراد مسلح در حلب برای ارزیابی اوضاع میدانی صورت گرفت.

انتهای پیام

کد N754025