احتمال بررسی موضوع فرار از خدمت در مجامع استانی پیشگیری نیروهای مسلح در سال 94

سیاسی

مدیرکل عفو و پیشگیری از وقوع جرم سازمان قضایی نیروهای مسلح از احتمال بررسی موضوع فرار از خدمت در مجامع استانی پیشگیری از وقوع جرم نیروهای مسلح در سال 94 خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، احمد غلامی در همایش کارشناسان آموزش و پیشگیری از وقوع جرم سازمان‌های قضایی سراسر کشور گفت: اکثر استان‌ها و دبیران پیشگیری نیروهای مسلح این جرم را محور فعالیت‌های پیشگیرانه خود در سال آتی قرار داده‌اند، ولی با توجه به اینکه هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده کارشناسان پیشگیری می توانند نظراتشان را اعلام کنند.

وی پیشگیری از وقوع جرم را یک امر مقدسی برشمرد و اظهار کرد: پیشگیری از وقوع جرم فراتر از یک وظیفه شغلی است و اگر ما به آثار و نتایج این کار که موجب اصلاح امور می‌شود، تفکر کنیم به این امر مهم پی می بریم.

مدیرکل عفو و پیشگیری از وقوع جرم سازمان قضایی نیروهای مسلح تصریح کرد: پیشگیری از وقوع جرم یکی از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر است که به توصیه بزرگان دینی، اجرای آن بر دیگر فرایض برتری دارد.

وی افزود: با توجه به قداست این شغل و فرصتی که خداوند به شما در جهت سالم سازی انسان ها داده، نهایت تلاش خود را با نیت خالصانه در جهت سلامت جامعه انجام دهید.

این مقام قضایی با تاکید بر نقش کارشناسان در اجرای صحیح برنامه‌های پیشگیری از وقوع جرم گفت: اگرچه طرح‌ها و برنامه‌های شورا و مجامع استانی پیشگیری از وقوع جرم نیروهای مسلح از سوی مرکز ابلاغ می‌شود، اما شما همیشه نباید منتظر مرکز بمانید،بلکه با استفاده تجربیاتی که کسب کرده‌اید می توانید با خلاقیت و ابتکار در جهت بهبود کیفیت و کمیت محتوا و روش‌های پیشگیری، نظرات و طرح های خود را اعلام کنید.

غلامی یکی از وظایف کارشناسان آموزش و پیشگیری از وقوع جرم را فراهم کردن بستر مشارکت فرماندهان و مسئولین نیروهای مسلح عنوان کرد.

انتهای پیام

کد N753837