برگزاری همایشی با هدف گسترش فرهنگ نماز

نماز

همایش ملی «میعاد محراب» با هدف گسترش فرهنگ نماز و تقویت فضای معنوی و فرهنگی در مراکز آموزش عالی ویژه دانشجویان اردیبهشت‌ماه در سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.

همایش ملی «میعاد محراب» با هدف گسترش فرهنگ نماز و تقویت فضای معنوی و فرهنگی در مراکز آموزش عالی ویژه دانشجویان اردیبهشت‌ماه در سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، همایش ملی «میعاد محراب» ویژه دانشجویان دانشگاه‌ها، موسسات و مراکز آموزش عالی کشور از سوی جهاد دانشگاهی استان سیستان و بلوچستان و با همکاری و حمایت سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور، دانشگاه‌ سیستان و بلوچستان، دانشگاه جامع علمی و کاربردی، علوم پزشکی، دانشکده علوم قرآنی، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه مذاهب اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.

این همایش با هدف تقویت فضای معنوی و فرهنگی در مراکز آموزش عالی، گسترش فرهنگ مسجد و نماز در بین دانشجویان، گسترش فرهنگ پژوهش دینی در خصوص مسجد و نماز، تعمیق بینش، بصیرت و نشاط فرهنگی و انقلابی در بین دانشجویان و شناسایی، جذب و شکوفایی استعدادهای دانشجویان کشور در اردیبهشت ماه 1394 در زاهدان برگزار خواهد شد.

محورهای همایش ملی «میعاد محراب» شامل موارد ذیل است: راهبردها و راهکارهای جذب جوانان به مسجد؛ چگونگی جذب پایدار جوانان به مسجد؛ نقش نماز در عرصه فردی و اجتماعی جوانان؛ مساجد و جوانان، فرصت‌ها و تهدیدها؛ آسیب‌شناسی حضور جوانان در مساجد؛ بررسی راه‌های تقویت ارتباط جوانان به سوی مسجد؛ نقش عوامل داخلی مساجد در جذب جوانان؛ نقش والدین در هدایت جوانان به مسجد؛ بررسی گرایش و عدم گرایش جوانان به مسجد؛ نقش نهادهای فرهنگی در جذب جوانان به مسجد؛ بررسی راه‌های تقویت ارتباط و تعامل عوامل انسانی مسجد در جذب جوانان؛ مسجد و نیازهای معنوی جوانان؛ گسترش فرهنگ نماز در بین جوانان و ارتباط هنر با نماز و شیوه‌های تشویق جوانان به مسجد و نماز.

پژوهشگران و محققان می‌توانند چکیده و اصل مقالات خود را تا 31 فروردین ماه 1394 به دبیرخانه همایش واقع در زاهدان؛ خیابان دانشگاه، ساختمان دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه سیستان و بلوچستان، فرهنگسرای جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 33425974-054 تماس بگیرند. همچنین جهت ثبت نام و ارسال مقالات می‌توانند به پایگاه اطلاع‌رسانی همایش ملی «میعاد محراب» به نشانی www.mehrab-jahadsb.ir مراجعه نمایند.

انتهای پیام

کد N753792