هاشمی رفسنجانی: دلواپسان با نتانیاهو هم زبان شده‌اند/ تیم مذاکره کننده هسته‌ای مورد حمایت رهبری است

اکبر هاشمی رفسنجانی,مجلس نهم

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش ملی توسعه پایدار و متوازن منطقه‌ای گفت:‌ دلواپسان امروز با نتانیاهو همزبان شده‌اند.

به گزارش ایسنا،، آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی در همایش ملی توسعه پایدار و متوازن منطقه‌ای اظهار کرد: در شرایط کشور همدلی ملت برای ما خیلی مهم است، البته الان به هر دلیلی این همدلی مقداری آسیب دیده است. در مهمترین پروژه دولت که تلاش می‌شود به سرانجام برسد و تیم مذاکره کننده هسته‌ای نیز مورد حمایت رهبری است ، باز این دلواپسان چه بر سرشان می‌آورند و با نتانیاهو همزبان شده‌اند.

وی افزود: نتانیاهو آنجا اوباما را تهدید می‌کند و اینجا هم دلواپسان می‌گویند که ما اسرار را می‌گوییم. البته ما نمی‌دانیم این چه سری است. تا تیم مذاکره کننده با طرف مقابل که آنها هم شیطنت می‌کنند به نتایجی می‌رسد، بعضی از این دلواپسان به جای استقبال در فرودگاه می‌آیند و حرف‌هایی می‌زنند. تریبون مجلس هم که باز است و هر چه بخواهند می‌گویند و میلیون‌ها نفر از مردم می‌شنوند. و بعضی از دروغ‌ها نیز باور می‌شود.

هاشمی رفسنجانی ادامه داد: انتقاد سازنده باید مطرح شود ولی کارشکنی نباید انجام شود ، ما امروز با این همه فشار بین‌المللی مواجهیم اما در داخل فشار بیشتری وجود دارد و یکسری آدم‌هایی هستند که خیلی آسان آمدند و جایگاهی پیدا کردند و حرف‌هایی می‌زنند، اگر کسی حرف منطقی دارد باید بزند و جواب بگیرد که این همان انتقاد سازنده است، اما تخریب با انتقاد فرق می‌کند و در فضای تخریب دشمنی ، کینه و یاس به وجود می‌آید و موجب ضرر عمومی جامعه می‌شود.

وی همچنین یاد آور شد: ان شاء الله این عده خودشان را تغییر بدهند مثلا می‌بینیم مقابل چه اختلاس‌هایی که برخی شخصیت‌های بزرگ انجام دادند سکوت کردند، اما در جایی که به خاطر حفظ کشور و منافع مردم فعالیتی صورت می‌گیرد، این چنین سر و صدا می‌کند. ما باید محیط دانشگاهها را آزاد بگذاریم تا بحث‌ها انجام شود. البته بجث با زبان نرم به طوری که دلسوزانه هدایت صورت گیرد و استاندارها نیز نباید تحت تاثیر تندروها و برخی از نهادها در استانهایشان قرار نگیرند. متاسفانه آنها که سهمی در مبارزه نداشتند امروز پیدایشان شده و مزاحم دولت می‌شود. که نباید این اتفاق بیافتد.

[span]


23231

 

کد N753763