قانونگذار ارشد روس: اپوزیسیون حامی آمریکا در روسیه ضعیف است

رئیس کمیسیون روابط خارجی دومای روسیه گفت: هیچ جنبش گسترده‌ای در روسیه حاضر نیست که به سخنگوی آمریکا تبدیل شده و اپوزیسیون حامی آمریکا شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، الکسی پوشکف، رئیس کمیسیون روابط خارجی دوما در مصاحبه با روزنامه ایزوستیا گفت که سناریوهای بی‌شماری درباره انقلاب نارنجی در روسیه تدوین شده است و در میان آنها، وی به سناریوی "میدان" اشاره و تاکید کرد که می‌خواستند میدان "بولوتنایا" روسیه به عنوان محل تجمع حامیان میدان استقلال کی‌یف باشد.

رئیس دومای روسیه گفت: شرکت‌کنندگان در اعتراضات میدان بولوتنایا که از سوی یک حزب اپوزیسیون خارج از پارلمان سازماندهی شده بود، به آن به چشم جنبشی آینده‌دار نگاه می‌کردند که نیاز به حمایت اطلاعاتی و سیاسی دارد.

وی افزود: امروز آمریکا رابطه نزدیکی را با اپوزیسیون رادیکال حامی آمریکا از جمله میخائیل خودورکوفسکی، گری کاسپاروف، میخائیل کاسیانف و دیگران دارد. چشم‌اندازهای سیاسی آنها در روسیه تیره و تار است اما آمریکا گزینه بهتر دیگری ندارد. حتی یک جنبش بزرگ در روسیه هم نمی‌خواهد که سخنگوی آمریکا شود.

به گفته وی، بسیار غیرعادی است که کسی مانند خودورکوفسکی بخواهد در مقر فریدم هاوس که 90 درصد هزینه آن را وزارت خارجه آمریکا می‌کند، کمپین ریاست‌جمهوری خود را آغاز کند.

انتهای پیام

کد N753450