در مقابل پارلمان عراق؛

العبادی: ارتش عراق برای عملیات گسترده‌ در الانبار آماده می‌شود

حيدر العبادي

نخست وزیر عراق با بیان اینکه جنگ علیه داعش جنگی سرنوشت ساز است، گفت: ما برای عملیات گسترده‌ای در استان الانبار آماده می‌شویم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در سخنرانی خود در پارلمان این کشور گفت: ما برای عملیات بزرگتری در استان الانبار جهت آزادسازی آن از اعضای داعش آماده می‌شویم. هماهنگی خوبی نیز میان ساکنان مناطق، داوطلبان مردمی و نیروهای عراقی وجود دارد.

وی افزود: این جنگ جنگی سرنوشت ساز است. باید مردم و نیروهای عراقی با هم متحد شده تا امنیت را محقق سازند و داعش را شکست دهند.

العبادی تصریح کرد: اوضاع بغداد بسیار خوب است و به ویژه اینکه منع آمد و شد شبانه در بغداد لغو شده است. همچنین شاهد کاهش جنایت‌ ربایش از سوی گروهک‌های جنایتکار هستیم.

العبادی خاطرنشان کرد: ما به هیچ گونه تشکیلات نظامی چه شبه نظامیان و چه غیرشبه نظامیان یا گروه‌های مسلح اجازه نمی‌دهیم که خارج از چارچوب دولت باشند.

وی خواهان کمک همگان و مقابله پارلمان با این پدیده که تلاش برای تضعیف دولت عراق است، شد و بر تدوین اصول جدیدی برای کنترل بر نیروهای امنیتی و دادوطلبان مردمی تاکید کرد.

وی گفت: ما تمامی کسانی را که دست به اقدامات نامناسب بزنند براساس قانون مجازات می‌کنیم. کنترل بر نیروها را نیز از داوطلبان مردمی آغاز می‌کنیم چرا که نهاد جدیدی است.

العبادی خاطرنشان کرد: بیشتر "تجاوزاتی" که در مناطق آزاد شده انجام می‌شود طی عملیات‌ نظام صورت نمی‌گیرد بلکه پس از آن صورت می‌گیرد. برخی فرصت طلبان نیز وجود دارند که پس از آزادسازی مناطق دست به سرقت منازل می‌زنند.

العبادی همچنین اعلام کرد که دولت وی عفو ویژه‌ای را برای بازداشت شدگان صادر خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N753283