ابراز نگرانی مسکو و بیروت از خطرات تروریسم برای ثبات لبنان

در حاشیه نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو، وزرای خارجه لبنان و روسیه با یکدیگر دیدار و نسبت به ادامه اقدامات تروریستی و خطرات آن برای امنیت و ثبات لبنان ابراز نگرانی کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه خبری روسیه الیوم، وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد سرگئی لاوروف، وزیر خارجه این کشور و جبران باسل، همتای لبنانی وی در حاشیه بیست و هشتمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو با یکدیگر دیدار و در خصوص آخرین تحولات خاورمیانه به ویژه مساله تروریسم و پیامدهای آن برای منطقه و جهان گفت‌وگو و نیز بر لزوم تلاش برای از بین بردن تروریسم تاکید کردند.

براساس این بیانیه، در این دیدار وزرای خارجه لبنان و روسیه ضمن ابراز نگرانی نسبت به تلاش تروریست‌ها و تندروها برای برهم زدن ثبات لبنان از طریق شعله‌ور کردن اختلافات نژادی و مذهبی، لاوروف بر حمایت روسیه از حاکمیت لبنان، وحدت و تمامیت ارضی این کشور و عدم دخالت در امور داخلی آن تاکید کرد.

همچنین در این دیدار دو طرف موضوعاتی از جمله وضعیت فعلی مسیحیان خاورمیانه را مورد بررسی قرار دادند و لاوروف اقداماتی که روسیه و نهادهای جامعه مدنی در کنار دیگر سازمان‌های غیردولتی برای نجات مسیحیان منطقه انجام داده‌اند به همتای لبنانی خود ابلاغ کرد.

انتهای پیام

کد N753189