در دیدار امیرعبدالهیان با سفرای کشورهای عربی مقیم تهران؛

آخرین روند مذاکرات هسته ای و تحولات منطقه ای تشریح شد

سیاسی

در نشست معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان با سفرای کشورهای عربی در تهران، سفرا و کارداران عرب در جریان آخرین روند مذاکرات هسته ای و تحولات منطقه ای قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری مهر، در  نشست معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان با سفرای کشورهای عربی در تهران، سفرا و کارداران عرب در جریان آخرین روند مذاکرات هسته ای و تحولات منطقه ای قرار گرفتند.

در این نشست که در محل وزارت امور خارجه کشورمان برگزار شد، امیر عبداللهیان معاون وزیر امور خارجه ضمن بیان نتایج و روند مذاکرات اخیر صورت گرفته میان جمهوری اسلامی ایران و ۱+۵ بر سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران نسبت به تعمیق همکاری های منطقه ای تاکید کرد.

در این نشست که با حضور صلاح الزواوی سفیرفلسطین و شیخ السفرای مقیم در تهران برگزار شد، تحولات منطقه و راه های توسعه و تعمیق هر چه بیشتر روابط و همکاری ها میان جمهوری اسلامی ایران با همسایگان و کشورهای عربی - اسلامی نیز مورد بررسی قرار گرفت و در خصوص ضرورت های مرحله خطیر فعلی و راههای افزایش ارتباط و تفاهم و همکاری در مبارزه واقعی با تروریسم و افراط گرایی و حفظ هوشیاری در قبال ترفندهای رژیم صهیونیستی، گفتگو و تبادل نظر بعمل آمد.

در این جلسه همچنین تعدادی از سفرای عرب مقیم تهران، ضمن بیان نقطه نظرات خود در خصوص مذاکرات هسته ای و اهم تحولات منطقه، بر ضرورت تلاش جهت عبور از چالشهای موجود و دستیابی به وحدت نظر در برابر مشکلات و خطرات پیش روی جان اسلام تاکید کرد.