موافقت پارلمان لیبی با ازسرگیری مذاکرات سیاسی/ چاه‌های نفت لیبی هدف حملات داعش

لیبی

پارلمان لیبی با از سر گیری مذاکرات میان گروه‌های سیاسی با نظارت سازمان ملل موافقت کرد. کنگره ملی لیبی (پارلمان سابق) نیز اعلام کرد که مذاکرات روز پنجشنبه در مراکش از سر گرفته می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، فرج هاشم، سخنگوی پارلمان لیبی اعلام کرد که پارلمان پس از نشست با برناردینو لیون، فرستاده سازمان ملل به لیبی با از سرگیری مذاکرات صلح میان گروه‌های لیبی نیز با نظارت سازمان ملل موافقت کرد.

ابوبکر بعیره، رئیس کمیته مذاکرات اعلام کرد که برناردینو لیون با رئیس پارلمان لیبی و تعدادی از نمایندگان دیدار و توضیح کافی در خصوص روند مذاکرات و نتایجی که خواهد داشت، به آنها داده است.

عیسی العریبی، نماینده پارلمان لیبی نیز اعلام کرد که پارلمان بر چند مساله اساسی از جمله به رسمیت شناختن مقابله ارتش با تروریست‌ها و اینکه هر دولتی باید از پارلمان رای اعتماد بگیرد و همچنین این مساله که پارلمان تنها نماینده مشروع مردم است، تاکید کرد.

پارلمان لیبی 23 فوریه مشارکت خود را در مذاکرات صلح با نظارت سازمان ملل به حالت تعلیق درآورده بود.

در همین راستا کنگره ملی لیبی اعلام کرد که مذاکرات میان طرف‌های سیاسی لیبی روز پنجشنبه در مراکش از سر گرفته می‌شود اما پارلمان منتخب مکان و زمان دور آتی مذاکرات را اعلام نکرد.

صالح مخزوم، معاون دوم رئیس کنگره ملی لیبی اعلام کرد که توافقی با رئیس هیات سازمان ملل در لیبی برای از سر گیری مذاکرات در مراکش صورت گرفته است.

از سوی دیگر علی الحاسی، سخنگوی گارد محافظت از تاسیسات نفتی در لیبی اعلام کرد که اعضای داعش چاه‌های نفتی الباهی و المبروک را بمباران کردند که موجب آسیب رسیدن به خط لوله‌های انتقال نفت به بندر نفتی السدر شد.

به گفته علی الحاسی، درگیری‌ها در اطراف چاه‌های نفت همچنان ادامه دارد و گارد محافظت از تاسیسات نفتی در چاه نفتی الظهره نیز با تروریست‌های داعش مقابله می‌کنند.

همچنین در پی اصابت چندین خمپاره به منطقه‌ای در مرکز شهر بنغازی دو تن کشته و 15 تن دیگر زخمی شدند.

نیروهای امنیتی لیبی نیز جسد یک کارگر مصری را که سر وی بریده شده بود در شهرک المخیلی در جنوب شرق لیبی پیدا کردند.

انتهای پیام

کد N753082