دردیدار همتای هلندی مطرح شد:

اعلام آمادگی ظریف برای گفتگوی حقوق بشری با اروپا

سیاسی

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دیدار با همتای هلندی از آمادگی تهران برای گفتگوهای حقوق بشری با کشورهای اروپایی از جمله هلند سخن گفت.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جواد ظریف ، وزیر  امور خارجه کشورمان صبح امروز در حاشیه نشست مقامات بلند پایه شورای حقوق بشر در ژنو با برت کندراس ، وزیر امور خارجه هلند دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار ظریف تأکید کرد: هلند همواره یک شریک تجاری مهم برای ما بوده است . در دوره اخیر حجم مبادلات تجاری فیمابین کاهش یافته که با استفاده از فرصت های پیش رو باید شاهد افزایش آن باشیم.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا با استفاده از قابلیت های موجود، مناسبات بین دو کشور را در زمینه های مختلف توسعه دهد.

وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: تحریم، محدودیت ها و موانعی را ایجاد کرده لیکن علیرغم آن می توان در حوزه های مختلف که مشمول این محدودیت  ها نمی شود، سطح همکاری ها را افزایش دهیم.

ظریف ضمن اعلام آمادگی برای توسعه صنعت گردشگری ایران و هلند، آخرین تحولات در روند هسته ای را تبیین و درباره تحولات منطقه ای به ویژه سوریه و عراق با همتای خود گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه آمادگی ایران برای گفتگوهای حقوق بشری با کشورهای اروپایی از جمله هلند را نیز اعلام کرد.

وزیر امور خارجه هلند نیز در این دیدار نسبت به دستیابی به توافق جامع در مذاکرات هسته ای ابراز امیدواری و بر ضرورت افزایش رایزنی های سیاسی مدیران وزارت خارجه های دو کشور تأکید کرد.

همچنین وی  ضمن اعلام آمادگی از گفتگوهای حقوق بشری بین دو کشور استقبال و بر لزوم تبادل اطلاعات در زمینه های محیط زیست ، کشاورزی و آبیاری تأکید کرد.

وزیر امور خارجه هلند به اهمیت جایگاه ویژه جمهوری اسلامی ایران در منطقه و نقش کلیری تهران در تحولات منطقه ای تأکید کرد و ادامه داد: مشکل سوریه تنها راه خل سیاسی دارد .