دیدار سیسی با هیات شورای امنیت ملی روسیه

سیاسی

هیات عالی رتبه شورای امنیت ملی روسیه که به مصر سفر کرده است، با عبدالفتاح سیسی دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی المحیط،‌ علاء یوسف، سخنگوی ریاست جمهوری مصر اعلام کرد که این هیات از تحول مثبت در روابط مصر و روسیه استقبال کرد.

در همین حال، نیکولای پاتروشیف، دبیر شورای امنیت ملی روسیه به چالش‌های بین المللی و در راس آنها مقوله تروریسم و گسترش گروه‌های تروریستی که امنیت و صلح را در سطح جهان تهدید می‌کند، اشاره کرد و عنوان داشت که این چالش‌ها ایجاب می‌کند که همکاری‌ها میان دو کشور گسترده شود.

عبدالفتاح سیسی نیز از نقش روسیه و رئیس جمهوری این کشور در حمایت از مصر و "اراده مردم" قدردانی کرده و تاکید کرد که روابط روسیه و مصر روابط تاریخی و مستحکمی است و قاهره برای گسترش این روابط در تمامی سطوح تلاش می‌کند.

وی تاکید کرد که باید استراتژی فراگیری برای مبارزه با تروریسم در پیش گرفته شود که تنها محدود به اقدامات امنیتی و نظامی نباشد بلکه شامل بخش‌های اقتصادی و اجتماعی و تحکیم ارزش‌ها، تسامح و همزیستی مسالمت آمیز و اصلاح گفتمان دینی از هرگونه اندیشه‌های غلط نیز باشد.

در این دیدار همچنین تحولات خاورمیانه مورد بررسی قرار گرفت و سیسی تاکید کرد که رها کردن اوضاع باعث وخامت مقوله رادیکالیسم و تروریسم می‌شود و باید با دلایل شیوع این پدیده که جهل و فقر است،‌ مقابله شود.

انتهای پیام

کد N752645