در نشست شورای حقوق بشر اعلام شد:

شماره کشته های اوکراین بیش از ۶ هزار نفر است

سیاسی

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در بیست و هشتمین نشست شورای حقوق بشر این سازمان در ژنو اعلام کرد که از آغاز درگیری ها در اوکراین بیش از شش هزار نفر کشته شده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «زید رعدالحسین» کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد بر پایه ارزیابی‌ های این سازمان گفت که در ناآرامی‌های شرق اوکراین تا کنون بیش از شش هزار سرباز و غیرنظامی کشته شده‌اند.

وی که امروز دوشنبه در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل سخن می‌گفت، اعلام کرد که صدها نفر در جریان جدیدترین درگیری‌های پیش از اجرای آتش بس در شرق اوکراین، جان باخته‌ اند.

 تخریب بیرحمانه زندگی غیرنظامیان و زیرساخت‌ها تصویری است که در گزارش تازه سازمان ملل متحد از جنگ داخلی شرق اوکراین ارائه شده است. بنا بر این گزارش به ویژه زنان، کودکان، سالمندان و شهروندان ضعیف از وضعیت موجود رنج می‌برند.

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، خواهان بررسی دقیق همه‌موارد نقض حقوق بشر و پیگرد عاملان آن شد.

دقایقی پس از انتشار گزارش جدید سازمان ملل در مورد ناآرامی‌ های اوکراین، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا و سرگئی لاوروف همتای روسی او گفتگوهای خود را در ژنو، درباره آینده اوکراین و قتل بوریس نمتسوف یکی از مخالفان اصلی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه آغاز کردند.

وزیر امورخارجه آمریکا پیش از این نمایندگان دولت روسیه را به دروغ‌ گویی متهم کرده بود.