رئیس سازمان اوقاف:

هیچ گزینه‌ای در مقابل اعتقاد به قرآن و اهل بیت(ع)کارایی ندارد

قرآن کريم,سازمان اوقاف,اوقاف

نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف خطاب به دولتمردان آمریکایی گفت: هیچ گزینه‌ای در مقابل اعتقاد به قرآن و اهل بیت(ع) کارایی نداشته و نخواهد داشت.

نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف خطاب به دولتمردان آمریکایی گفت: هیچ گزینه‌ای در مقابل اعتقاد به قرآن و اهل بیت(ع) کارایی نداشته و نخواهد داشت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین علی محمدی در مراسم اختتامیه سی و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن در تبریز اظهار کرد: در سال 93 یک میلیون و 900 هزار نفر در مسابقات قرآن شرکت کردند که در نهایت 470 نفر، شامل 250 آقا و 220 خانم به مرحله کشوری مسابقات راه یافتند و از تمامی کسانی که از آقایان و بانوان موفق شدند در این رقابت بزرگ قرآنی حضور داشته باشند تشکر می‌کنم.

او افزود: همه عزیزان برنده هستند، زیرا برای اعتلای قرآن در این مسابقات حضور یافتند، اما به لحاظ فنی و تخصصی لازم است که نفرات برتر در رقابت‌ها مشخص شوند، اما اگر در مجموع حساب کنیم همه شرکت‌کنندگان برنده هستند زیرا توفیق خدمت به قرآن و کلام‌الهی را پیدا کرده‌اند.

محمدی ادامه داد: به کسانی که در رشته حفظ و قرائت رتبه آورده و می‌توانند در مسابقات بین‌المللی به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران حضور داشته باشند تبریک می‌گویم. بدانید همه اینها به برکت خود قرآن است که به برکت آن انقلاب اسلامی ایجاد شد و نظام اسلامی تحقق پیدا کرد و این عزت و عظمت از آن قرآن کریم است. تمامی اینها مقدمه‌ای است تا ما با عزت و شرافت زندگی کنیم.

او در ادامه گفت: قرآن کتاب عزت، کرامت و شرافت است که در جاهای مختلف قرآن به آن اشاره شده و خداوند به ما توصیه کرده است تا نسبت به حفظ عزت مسلمانان در تمام حالات توجه داشته باشیم و هیچگاه دچار سستی، حزن و اندوه نشویم زیرا شما سرافراز و سربلند هستند و نباید در مقابل دشمنان کوتاه بیایید زیرا خداوند متعال با شما است.

رئیس سازمان اوقاف اظهار کرد: خداوند بر وجود مقدس پیامبر(ص) قرآن را نازل کرد که نور است و عزت است؛ یاران قرآن هیچگاه شکست نمی‌خورند و قرآن حقی است که یاران آن هیچگاه خار و ذلیل نخواهند شد و از جامعه قرآنی و پیشکسوتان و معلمان و مربیان که در این جلسه حضور دارند تقاضا داریم تا تلاش کنند که جامعه قرآنی در راه معارف قرآنی با عزت زندگی کردن را در این جامعه و سایر جوامع تبلیغ و ترویج کنند.

او ادامه داد: راه عزت‌مند زندگی کردن الهام از قرآن کریم است ما به بخشی از آیات قرآن عمل کرده‌ایم و خداوند این همه عزت و عظمت به ما عطا کرد. این همه سال ملت‌ها و دشمنان ما نتوانستند ایران را تسلیم کنند و موفق هم نمی‌شوند.

محمدی افزود: گاهی اوقات هم برخی از دولتمردان کج فهم آمریکا می‌گویند تمام گزینه‌های ما روی میز است و اشتباه می‌کنند چون هنوز اعتقاد و باور ملت ایران را درک نکرده‌اند؛ گزینه‌های اعتقادی ما از اول انقلاب روی میز بوده و بعد از این هم خواهد بود.

او در ادامه اظهار کرد: 36 سال است تمام گزینه‌ها را به کار گرفتند و فهمیدید هیچ گزینه‌ای در مقابل اعتقاد به قرآن و اهل بیت(ع) کارایی نداشته و نخواهد داشت.

محمدی یادآور شد: اگر ایمان به وعده الهی و ایمان به قرآن داشته باشیم و آن را سرمنشاء تمام اقدامات و فعالیت‌های خود بدانیم که امام خمینی(ره) نیز در وصیت‌نامه خود فرمود: «مقصد ما قرآن است» امام خمینی(ره) و ملت ایران برای قرآن، اهل بیت(ع) و اسلام قیام کرد و راهی که حالا طی می‌کنیم با رهبری خلف صالح امام خمینی(ره)، زمان قرآن، اهل بیت(ع) و اسلام است.

او با بیان این‌که‌ «از خداوند می‌خواهیم به ما توفیق دهد تا قدر این نعمت را بدانیم و در سایه قرآن و اهل بیت(ع) حرکت کنیم که سعادت و خوشبختی ما در این است» گفت: در آستانه شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) هستیم که فرمودند؛ قرآن کریم ویژگی‌هایی دارد و کسانی که پیرو قرآن هستند دیگران به حال آنها غبطه می‌خورند.

او درباره ویژگی‌های قرآن کریم در فرموده‌های حضرت فاطمه(س)، اظهار کرد: ایشان فرموده‌اند؛ اگر کسی از قرآن تبعیت کند رضایت و خشنودی خداوند را به دست خواهد آورد و اگر کسی به قرآن گوش کند و به آن عمل کند نجات خواهد یافت.

او با بیان این‌که «گوش دادن و تأمل در قرآن موجب نجات امت اسلامی می‌شود» گفت: امیدواریم خداوند به همه ما توفیق

دهد که در سایه قرآن به معارف قرآن عمل کنیم و در دنیا و آخرت با عزت زندگی کنیم و انس با قرآن را سرلوحه زندگی خود قرار دهیم.

محمدی ادامه داد: حضرت فاطمه زهرا(س) سه نکته را مطلوب دانسته‌اند که تلاوت قرآن اولین نکته مطلوب از نظر ایشان است، تلاوتی که پای آن عمل است و به دنبال آن عمل و اقدام است.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: حضرت فاطمه زهرا(س) یک تنه ایستاد و از امامت و ولایت دفاع کرد و بی‌تفاوت و بدون احساس مسئولیت زندگی نکرد؛ باید در سایه معارف قرآن این چنین عمل کنیم تا وقتی آن مشکلات و گرفتاری‌ها برای اسلام و مسلمانان به وجود آمد یک تنه و تنها از امامت و ولایت و رهبری دفاع کرد.

محمدی در پایان گفت: خدا را شاکریم که قرآن کریم و اهل بیت(ع) یکی از بزرگترین سرمایه‌های این مملکت است که در 36 سال از قرآن و از اهل بیت(ع) دفاع کردند و 22 بهمن با وجود یاوه‌گویی دشمنان، آمدند و از ولایت و امامت و رهبری و اسلام دفاع کردند و مشت محکمی به دهان دشمنان و استکبار زدند و خداوند این توفیق را از ما نگیرد تا با شکر زبانی و عملی حفظ کنیم.

انتهای پیام

کد N752095