الزعبی: سقوط سوریه خیال بافی است

سیاسی

وزیر اطلاع‌رسانی سوریه در دیدار با سوری‌های مقیم در کویت گفت: حساب باز کردن روی سقوط سوریه خیال‌بافی است و این چیزی است که دشمنان سوریه آن را پذیرفته‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری المنار لبنان، عمران الزعبی، وزیر اطلاع‌رسانی سوریه در این دیدار با اشاره به اعتراف رسانه‌های معاند سوریه به توان رسانه‌های سوری در ناکام گذاشتن برخی تلاش‌ها برای گمراه کردن افکار عمومی تاکید کرد: وزارت اطلاع رسانی به تلاش‌های خود برای کشف حقیقت ادامه می‌دهد و در این راه هزینه‌های سنگینی را متحمل شده است.

الزعبی با اشاره به امکان مشارکت سوری‌های مقیم کویت در راستای تقویت منافع ملی گفت: تفاوت برداشت‌ها از بحران سوریه دیدگاه‌های متفاوتی به وجود آورده به طوری که در حال حاضر مشکل اصلی ما تفاوت گرایش‌ها و تمایل برخی به گرایش‌های مذهبی‌ و طائفه‌گرایی تحت عنوان منافع ملی سوریه است.

در مقابل اعضای این هیات نیز آمادگی خود را برای حمایت از سوریه و تلاش در راستای منافع ملی اعلام کردند.

عمران الزعبی به همراه هیثم ابوسعید، وزیر خارجه پارلمان بین‌المللی امنیت و صلح و هیات همراه وی، به بررسی نقش سازمان‌های داخلی و بین‌المللی در تحقق امنیت و آرامش در منطقه پرداخت.

وزیر اطلاع‌رسانی سوریه پیامدهای تروریسم برنامه‌ریزی شده در سوریه که از سوی کشورهای منطقه و جهان حمایت می‌شود را بررسی کرد و خطرات گسترش تروریسم را که هیچ حد و مرزی نمی‌شناسد به کشورهای اروپایی گوشزد کرد.

ابوسعید نیز با تاکید بر ضرورت پایان بحران سوریه براساس ملاک‌های این کشور گفت: تغییراتی که در موضعگیری‌های کشورهای اروپایی درخصوص حوادث کنونی سوریه رخ داده، ناشی از نگرانی این کشورها برای امنیت جوامع غربی است.

انتهای پیام

کد N751944