تاکید رئیس جمهور عراق بر نقش مهم کردها در دولت

سیاسی

رئیس‌جمهوری عراق ضمن اشاره به اینکه گروه‌های داوطلب مردمی تهدید داعش را از پایتخت دور کردند، به نقش مهم کردها در دولت عراق تاکید کرد و گفت: اقلیم کردستان دیگر باری بر دوش عراق نیست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری المسله، فواد معصوم، رئیس‌جمهور عراق در جریان سفرش به استان سلیمانیه در اقلیم کردستان عراق با مسوولان این استان دیدار و تاکید کرد: اقلیم کردستان دیگر باری بر دوش عراق نیست چراکه منابع و ثروت‌های طبیعی زیادی دارد که می‌تواند به بهترین شکل از آن استفاده کند.

وی در نشستش با مسوولان کرد در دفتر سیاسی شورای مرکزی اتحادیه میهنی کردستان تصریح کرد: بغداد و اربیل به هم نیازدارند کردها نقش مهمی در دولت جدید دارند برای همین همگان باید برای تضمین موفقیت عراق و مقابله با مشکلات با هم همکاری کنند.

معصوم افزود: نقش کردها بسیار مهم است و برای ایجاد وحدت میان خود نیاز به تفاهم و مذاکرات بیشتری داریم. نمایندگان اقلیم کردستان عراق در بغداد نیز باید به تلاش برای ایجاد توافق میان تمامی طرف‌ها و مشارکت همگان در اداره کشور ادامه بدهند چراکه عراق در مرحله‌ای قرار دارد که افزایش تلاش‌ها را برای مقابله با چالش‌های سیاسی و امنیتی کنونی می‌طلبد.

وی از توافقنامه نفتی میان بغداد و اربیل ابراز خرسندی کرد و از دو طرف خواست تا به این توافقنامه پایبند باشند.

رئیس جمهوری عراق همچنین ضمن قدردانی از تلاش گروه‌های داوطلب مردمی در جنگ علیه داعش گفت: این نیروها به درخواست مرجعیت دینی از عراق دفاع کرده و تهدیدات را از پایتخت دور کردند.

فواد معصوم در ادامه خواهان اتخاذ اقداماتی جدی جهت تسهیل پیوستن داوطلبان مردمی به نهادهای امنیتی شد.

وی همچنین از نقش منفی برخی رسانه‌ها انتقاد کرد و گفت: رسانه‌های عراقی باید به مسوولیت ملی خود عمل کرده و موجب ایجاد تنش نشوند.

انتهای پیام

کد N751755