معاون سازمان تبلیغات:

اصلاح لحن‌ها با توجه به محتوای مقاتل مستند از وظایف کانون مداحان است

مداحي,سازمان تبليغات

معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات در چهارمین نشست فصلی کانون مداحان و شعرای آیینی گفت: کار گروهی مداحان اهل بیت (ع) در جامعه تجلی پیدا کرده است.

معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات در چهارمین نشست فصلی کانون مداحان و شعرای آیینی گفت: کار گروهی مداحان اهل بیت (ع) در جامعه تجلی پیدا کرده است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام حسین روحانی‌نژاد که در جمع اعضای جدید و قبلی کانون مداحان و شعرای آیینی سخن می‌گفت، افزود: فرآیند تشکیل شورای هیئات مذهبی و کانون مداحان و شاعران آئینی کشور دارای فراز و نشیب‌هایی بوده است ولی خوشبختانه روند حرکت و گام‌ها رو به جلو بوده است.

روحانی‌نژاد با اشاره به آغاز فعالیت سومین دوره کانون مداحان و شعرای آئینی، اضافه کرد: در دوره اول استقبال و رغبت از کانون مداحان خیلی زیاد نبود و ما فقط قالب را حفظ کردیم، در دوره دوم از حس مشارکت کانون مداحان برخوردار شدیم اما در دوره سوم بیش از ۵۰ درصد مداحان سراسر کشور و ۶۲ درصد مداحان ثبت شده در بانک اطلاعات تشکل‌های دینی نمایندگان منتخب خود را برگزیدند. لذا مشاهده می‌کنیم که کار گروهی مداحان در جامعه تجلی پیدا کرده و مرکزی تصمیم ساز با نام کانون در کشور تشکیل شده است.

معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان با تاکید بر لزوم مطالعه اساسنامه و شرح وظایف و ماموریت‌های محوله و ابلاغی کانون مداحان، یادآور شد: بررسی و رصد آسیب‌های فرهنگی، تعیین اولویت‌های آموزشی و ارائه راهکار عملیاتی مناسب و نیز اصلاح رفتار و لحن‌ها با توجه به محتوای اشعار و مقاتل مستند، تامل و دقت در فضای مجازی و تامین محتوای لازم جهت مخاطبان از جمله وظایف خطیر و حساس کانون مداحان است.

انتهای پیام

کد N751634