حماس: با هر طرفی که قصد تجاوز به غزه را داشته باشد، مقابله می‌کنیم

سیاسی

یکی از رهبران جنبش مقاومت اسلامی حماس با بیان اینکه این جنبش هرگز به دولت مصر اجازه تجاوز به فلسطینی‌ها را نمی‌دهد، تاکید کرد: حماس با هر کس که قصد دست درازی به غزه را داشته باشد، مقابله می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) صلاح بردویل، یکی از رهبران جنبش حماس در سخنانی در راهپیمایی که با هدف محکومیت حکم دادگاه مصر علیه حماس برگزار شد اظهار داشت: حماس هرگز به دولت مصر اجازه تجاوز به غزه را نخواهد داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین بردویل در ادامه گفت: دادگاه مصری که حکم جائرانه را علیه حماس صادر کرد، هیچ ارتباطی به مسائل و موضوعات سیاسی ندارد و رسیدگی به چنین پرونده‌ای هرگز در صلاحیت این دادگاه نیست.

وی خاطر نشان کرد :دولت مصر باید حد و حدود خود را بداند و آنانکه گمان می‌کنند ما تسلیم خواهیم شد کاملا در اشتباهند، زیرا ما حتی در برابر دشمن صهیونیستی نیز لحظه‌ای کوتاه نیامده و سر فرو نیاوردیم.

این رهبر حماس تاکید کرد: غزه نه درنه است و نه لیبی و آنانکه ما را تهدید می‌کنند، جایگاهی در میان ملت خویش و امت اسلامی و عربی ندارند. مقاومت و در راس آن حماس همچنان دست به سلاح باقی خواهند ماند و افراد ضعیف و ناتوان هرگز نمی‌توانند مقاومت را شکست دهند.

صلاح بردویل در ادامه سخنانش اظهار داشت که دولت مصر دیگر صلاحیت نظارت بر توافقنامه آشتی ملی فلسطین را ندارد زیرا تنها موجب افزیش کینه و تفرقه در میان ملت فلسطین می‌شود.

این عضو ارشد حماس عنوان داشت: چیزی که ما را خوشحال کرد این است که در جریان همه‌ پرسی به عمل آمده در مصر 95 درصد با تروریست خواندن حماس اعلام مخالفت کردند، حال آنکه این همه پرسی در هر کشور عربی دیگری انجام شود تمامی مردم با تروریست خواندن حماس مخالفت می‌کنند.

وی در پایان از امت اسلامی و عربی خواست با حکم دادگاه مصر علیه حماس مخالفت کنند.

انتهای پیام

کد N751615