/نیم‌نگاهی به تحقق شعار سال 93/

کاشفی: در راستای تحقق شعار امسال امتیاز بالایی نمی‌گیریم

اقتصاد مقاومتی,اقتصاد و فرهنگ

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: ما در زمینه اقتصاد و خاصه در مقوله فرهنگ نسبت به شعار امسال عقب‌تر بوده‌ایم و امتیاز بالایی نمی‌گیریم.

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: ما در زمینه اقتصاد و خاصه در مقوله فرهنگ نسبت به شعار امسال عقب‌تر بوده‌ایم و امتیاز بالایی نمی‌گیریم.

حسین کاشفی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، درباره میزان تحقق شعاری که مقام معظم رهبری برای سال 93 برگزیدند گفت:‌ اگرچه مذاکرات و روند آن تاثیرات مثبتی بر روند اقتصادی کشور گذاشته است اما به دلیل اینکه تحریم ها هنوز برداشته نشده محدودیت‌ هایی داریم.

وی افزود: اگرچه در زمینه‌های اقتصادی توانسته‌ایم فضای کسب و کار و تولید را به رده بالایی برسانیم اما تولید احتیاج به سرمایه دارد و با توجه به اینکه ما هنوز وابسته به نفت هستیم تا زمانی که نتیجه این تحریم ها روشن نشود نمی توان گفت که آنطور که باید و شاید در مباحث اقتصادی رشد داشته ایم.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در ادامه با مورد توجه قرار دادن مقوله فرهنگ در شعار امسال گفت:‌در این راستا نهادهای مختلف نقش دارند و کار ، کار ساده ای نیست و یک روند دراز مدت را می طلبد چرا که موضوع فرهنگ یک موضوع ریشه ای است و از مهدکودک تا دانشگاه را شامل می‌شود همچنین نوع رفتارهای اجتماعی و حتی نوع برخوردهای مسئولین نیز در این راستا حائز اهمیت است.

کاشفی با بیان اینکه در مقوله فرهنگ باید این موضوع را مورد توجه قرار داد که اعتماد و صداقت و راستگویی چه جایگاهی دارد، گفت: شاهد بودیم که در دولت گذشته مسئولین آن دولت دست به کارهایی زدند که به لحاظ فرهنگ دینی و مسائل اجتماعی برای آن‌ها منع وجود داشت ولی به هر ترتیب در دولت یازدهم از این نوع موارد کمتر دیده می‌ شود.

وی تاکید کرد: لازم است تا یک ارتباط منطقی بین همه افراد و نهادهایی که در عرصه فرهنگ نقش دارند و تاثیرگذارند به وجود بیاید.

این فعال سیاسی اصلاح طلب همچنین اظهار کرد: ما در زمینه اقتصاد و خاصه در مقوله فرهنگ نسبت به شعار امسال عقب‌تر بوده‌ایم و امتیاز بالایی نمی گیریم که البته این موضوع تنها به دولت بر نمی گردد و تمام نهادهایی مثل آموزش و پرورش و دانشگاه در این راستا نقش دارند و باید همه برای رشد فرهنگ در جامعه تلاش کنیم تا به آنجا که مقبول و شایسته است برسیم.

انتهای پیام

کد N751531